Kształt wody

6 marca 2018, 18:30

Kino Iskra

Relacja z wydarzenia

Drugi dzień przeglądu Namiary na Oscary upłynął nam pod znakiem filmu, który zdobył najważniejszego Oscara, czyli tego przyznawanego w kategorii Najlepszy Film. Zanim jednak usiedliśmy w fotelach by obejrzeć „Kształt wody” Guillermo del Toro, to w holu kina powitała nas kolejna odsłona fotograficznego studia oscarowego Jakuba Jackiewicza i przekąski od Tawerny Fisza, która była partnerem tego dnia Namiarów na Oscary.
Od filmu, który zdobył najważniejszą statuetkę mieliśmy prawo naprawdę wiele oczekiwać i spodziewać się efektu „WOW”, połączonego z solidnym tąpnięciem. Czy ta filmowa baśń dla dorosłych sprostała naszym wymaganiom? – ostateczną ocenę zostawiamy widzom 😉
Na ekranie – baśniowa historia o nietypowej relacji Elisy, niemej sprzątaczki pracującej w tajnym laboratorium rządowym, i stworzenia, nad którym prowadzi się tam badania. Przyjemna opowieść, w którym baśń miesza się thrillerem, musical ze szpiegowskim dreszczowcem, a wszystko doprawione monster movie – doprawione całkiem apetycznie, ale czy do końca smakowicie?
O fenomenie tego typu filmów, tuż po seansie opowiedział – w rozmowie z Błażejem Hrapkowiczem – Grzegorz Fortuna, krytyk filmowy i znawca popkultury. Widownia nie miała wątpliwości co do wartości artystycznej filmu, piękna obrazu, scenografii, kostiumów, muzyki, ale pojawił się zarzut, że o wygranej „Kształtu wody” zadecydowała poprawność polityczna. Czy rzeczywiście tak było? – Pewne jest, że po raz pierwszy od kilkunastu lat Oscara w kategorii Najlepszy Film zdobyła produkcja, której główną bohaterką jest kobieta.

I tym optymistycznym akcentem zapraszamy na fotorelację z tego wieczoru, której autorem jest Jakub Jackiewicz – szukajcie siebie na zdjęciach z fotograficznego studia oscarowego!

Realizacja strony:

Rowiński - strony WWW