Zajęcia KINOCHŁONKA

0 , :

Relacja z wydarzenia

Od miesiąca, a może dwóch…
Hmm, a może to już trzy miesiące? Nieważne! Inaczej – od trzech filmów DKF Kinochłonek posiada nową grupę dzieci, które odkrywają w sobie radość oglądania filmów i mówienia o nich.

A, że dzieci w spokoju usiedzieć nie potrafią, Kinochłonek dba o to, by na zajęciach rozwijały się również twórczo, plastycznie i ślicznie 🙂

Na pierwszych zajęciach dzieci wykonywały swoje plakaty filmowe. Plakat mógł przedstawiać ich ulubiony, bądź wymyślony film. Na kolejnych – rozmawialiśmy o komiksach. Jakie mają zalety, a może też wady. Przeglądaliśmy różne zeszyty i albumy. Na ostatnich – dzieci pośród gwaru i rozmów o filmie wykonywały pełnowymiarowe postacie z filmu „Jaskiniowiec”, bądź przez siebie wymyślone.

Czy mówiłem już, że siedzenie przy biurku bądź stoliku to nuda? -No właśnie. Dlatego my tworzyliśmy na podłodze. Na siedząco, na leżąco i śmiejąco.

Na przygotowanych wcześniej kartonach kładło się jedno dziecko jaskiniowiec, a drugie jaskiniowiec dziecko obrysowywało jego kształt. Nie jesteśmy w epoce kamienia czy brązu dlatego mali zdolni posługiwali się mazakiem. Potem, gdy karton nabrał prehistorycznego kształtu, wycinaliśmy je, a dzieci przystępowały do drugiego etapu, by tchnąć w postaci kolorowe życie.

Pomysłów było wiele, radości jeszcze więcej. Powstało wiele fantastycznych prac, które możecie podziwiać na zdjęciach. Najpierw postać trzymana przez autora, a potem sam autor. Jaskiniowców można będzie oglądać w Miejskim Domu Kultury. Patrząc na pracujące dzieci robiło nam się bardzo radośnie w środku, że są tacy mali jaskiniowcy, jaba daba doo, którzy chcą pracować, oglądać filmy i odrywać się w niedzielę od komputera, zabaw czy leniuchowania!

 To jednak nie był koniec niespodzianek. W pewnym momencie na sali pojawił się Pan Dziennikarz. Taki prawdziwy. Trochę szalony, trochę nie młody i na pewno z kamerą i mikrofonem. Zaskoczył dzieci przy pracy. Wypytywał, podpytywał, potykał i krzątał. A wszystko po to, by zrobić z tego reportaż, który już niebawem ukaże się na stronie internetowej Kinochłona. Zajęcia z tworzenia Jaskiniowców prowadziła nie Betty, nie Wilma, a Iza Cembor. Pani plastyk, instruktorka i dekoratorka z APK.

Wkrótce reportaż, a póki co – zdjęcia!

Realizacja strony:

Rowiński - strony WWW