Różyczka

14 sierpnia 2017, 19:00

Kino Iskra

Rezerwacja biletów od 3 lipca.
Informacje: MDK Augustów, Rynek Zygmunta Augusta 9, tel 87 643 36 59.
Więcej szczegółów wkrótce.

Plakat: Różyczka

Czas trwania: 118 min.

Reżyseria: Jan Kidawa-Błoński

Znany pisarz (Andrzej Seweryn) przeżywa romans z dużo młodszą od siebie, piękną kobietą (Magdalena Boczarska). Wbrew wywołującej oburzenie środowiska różnicy wieku, wykształcenia i pozycji intelektualista poślubia atrakcyjną „dziewczynę znikąd”. Zaślepiony uczuciem nie podejrzewa, że ich kontrowersyjny związek może nie być kwestią przypadku. Nie wie, że jego partnerka od dawna spotyka się po kryjomu z innym mężczyzną (Robert Więckiewicz), z którym łączy ją nie tylko silna namiętność, ale i groźna intryga. Zaangażowana w niemoralny układ z agentem, przekazuje mu informacje mające służyć kompromitacji pisarza. Erotyczna fascynacja kochankiem stopniowo przeradza się w głębokie uczucie, choć kobieta zdaje sobie sprawę, że jest jedynie narzędziem w zaplanowanej akcji tajnych służb.


Opowieść zainspirowana prawdziwymi wydarzeniami.
Niebezpieczną gra uczuć między cenionym pisarzem, jego piękną młodą żoną oraz jej kochankiem, rozgrywająca się w burzliwych latach 60-tych.

Gościem pokazu będzie:

Fotografia: Andrzej Seweryn

Aktor teatralny i filmowy. W 1968 ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną (PWST) w Warszawie i został zaangażowany do Teatru Ateneum, w którego zespole był nieprzerwanie do 1980 roku. W latach 1972-1974 był wykładowcą na wydziale aktorskim w warszawskiej szkole teatralnej. Popularność zdobył na początku lat siedemdziesiątych dzięki rolom w spektaklach Teatru Telewizji. Pierwszą dużą rolę filmową zagrał w "Albumie Polskim" w reżyserii Jana Rybkowskiego. zagrał w ponad 40 filmach fabularnych. Pracował między innymi z Andrzejem Wajdą, Andrzejem Żuławskim, Giorgio Trevesem, Stevenem Spielbergiem i Agnieszką Holland. Od końca lat siedemdziesiątych  na stałe mieszka we Francji, gdzie jest aktorem Comedie Francaise i członkiem zarządu słynnego paryskiego teatru oraz wykładowcą w Państwowej Wyższej Szkole Sztuki i Technik Teatralnych (l"Ecole Nationale Superieure des Arts et Techniques du Theatre) w Lyon. W swojej karierze zawodowej wystąpił w ponad 30 spektaklach teatralnych w Polsce i we Francji. Jest też laureatem wielu prestiżowych nagród i odznaczeń. W latach 2008-2011 członek Rady Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Od roku 2011 dyrektor Teatru Polskiego w Warszawie.


Wielokrotnie doceniany i nagradzany za role w filmach: "Dyrygent" Andrzeja Wajdy, "Amok" Joela Fargesa, "Prymas. Trzy lata z tysiąca" Teresy Kotlarczyk, "Rózyczka" Jana Kidawy-Błońskiego i "Ostatnia rodzina" Jana P. Matuszyńskiego.


(fot. polskieradio.pl)

Realizacja strony:

Rowiński - strony WWW