O czym szumi las

29 października 2017, 11:00

Kino Iskra

Fantastyczna wiadomość dla Najmłodszej Widowni naszego DKF-u! W niedzielę 29 października o godz. 11:00 w augustowskim kinie Iskra dzieciaki pierwszy raz po wakacjach spotkają się z Kinochłonkiem.
Na pierwszy w tym sezonie pokaz przygotowaliśmy dla dzieci norweską bajkę Rasmusa A. Sivertsena pt. „O czym szumi las”. Przeniesiemy się wszyscy do lasu Huckybucky. Mieszkające tam myszki postanawiają wprowadzić ustawę o zaprzestaniu zjadania się nawzajem. Piękna idea! Tylko jak przekonać do niej mięsożerców? Jak gryzonie poradziły się z tym zadaniem przekonamy się podczas tego niezwykłego (jak zawsze!) seansu.
Dlaczego pokaz będzie niezwykły? –Wszystko za sprawą gościa. Tym razem z dzieciakami spotka się Paweł Bielawski, właściciel Ogródka Pod Jabłoniami. Pokaże naszej Najmłodszej Widowni, że czasem fajnie jest zjeść coś innego niż kawałek szyneczki, plasterek kiełbaski czy klopsiki. Szef Kuchni obiecał przybliżyć dzieciom egzotyczną stronę jedzenia, bo owoce, to nie tylko dobrze wszystkim znane jabłka, śliwki i pomarańcze, a świat warzyw nie kończy się na marchewce i brukselce – będzie bardzo zaskakująco i jeszcze bardziej egzotycznie.
To nie wszystko, Paweł Bielawski zaprosi dzieci do gotowania – wspólnie przygotują coś pysznego z warzyw i owoców. Ach, nie możemy już doczekać się tych kulinarnych wspaniałości!
Pierwszy po wakacjach, smakowity seans będzie także początkiem sezonu. Podobnie jak w ubiegłym roku, najpilniejsi widzowie Kinochłonka zostaną nagrodzeni. Ostatnio dzieciaki na każdym pokazie zdobywały sprawności, jak będzie to wyglądało w nowym sezonie? – przekonacie się już w niedzielę 29 października. Bądźcie z nami w kinie od 11:00. Będzie przepysznie!
- - -
Film dla dzieci od lat 4.
Czas trwania pokazu: 75 min + 30 min
Cena biletu: 12 zł
Bilety można nabyć w kasie kina Iskra lub online na www.kino-iskra.pl
Rezerwacje pod nr tel. 87 641 01 36 oraz online na stronie kina

Plakat: O czym szumi las

Czas trwania: 75 min.

Od lat: 4

Reżyseria: Rasmus A. Sivertsen

Las Huckybucky to przyjemne miejsce do życia dla wszystkich zwierząt. Wśród nich jest całkiem spora grupa myszy, którym wtórują Mikołaj Myszowspinacz i Morten Myszodrewniak. W lesie obowiązuje jednak brutalne prawo natury i mniejsze zwierzęta muszą chronić się przed znacznie większymi drapieżnikami. Szczególnie niebezpieczny jest lis Marvin, który uwielbia polować na – zdawałoby się – bezbronne myszki. Kiedy lis próbuje zjeść babcię Mortena Myszodrewniaka, przyjaciele postanawiają działać. Chcą wprowadzić ustawę o życiu wszystkich zwierząt w zgodzie i zaprzestaniu zjadania się nawzajem. Podejmują się prawdziwego wyzwania przekonania wszystkich drapieżników do nowej idei.

Realizacja strony:

Rowiński - strony WWW