3xGdynia – dzień drugi

4 grudnia 2017, 18:30

Kino Iskra

Więcej szczegółów wkrótce!
- - -
- - -
Bilet jednodniowy - 15 zł
Karnet trzydniowy - 40 zł
Przedsprzedaż od 13 listopada: Miejski Dom Kultury, Rynek Zygmunta Augusta 9, Augustów
Info: 87 643 36 59 lub 790 22 85 60

Plakat: Nic nowego pod słońcem

Czas trwania: 25 min.

Reżyseria: Damian Kocur

Rutyna wypełnia życie Michała. Praca w hodowli krów, obiad w postaci zupy w proszku i towarzystwo rówieśników ze wsi, z którymi nie znajduje wspólnego języka – wszystko to pozbawia chłopaka radości życia. Jedyna nadzieja na odmianę to dziewczyna, którą poznał przez internet. Mieszka w Holandii i ma przyjechać do Polski, chociaż mężczyzna niewiele potrafi o niej powiedzieć. "Jak przyjedzie, to się jakoś wszystko rozwiąże", twierdzi Michał.

Plakat: Atak paniki

Czas trwania: 100 min.

Reżyseria: Paweł Maślona

Wielowątkowa opowieść, w której zwykli ludzie wpadają w wir nieoczekiwanych zdarzeń, co radykalnie odmieni ich życie.
Atrakcyjna autorka kryminałów na randce spotyka swojego byłego. Wracające z wakacji małżeństwo wybiera najgorsze miejsca w samolocie. Nastolatek po raz pierwszy pali trawkę i przeżywa totalny odlot. Młoda dziewczyna ryzykuje, że koleżanki zdemaskują ją jako gwiazdę porno. Panna młoda z pomocą psiego psychologa rodzi na własnym weselu, a w tym czasie kelner próbuje uratować planetę.


Brawurowa komedia, w której nic nie jest tym czym się wydaje, a codzienność zamienia się w czyste wariactwo.

Gośćmi pokazu będą:

Fotografia: Paweł Maślona

Reżyser i scenarzysta. Absolwent politologii na UJ i reżyserii na Wydziale Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego w Katowicach. Autor filmów krótkometrażowych i reklamowych, które przynoszą mu liczne nagrody - jego dyplomowy obraz "Magma" zdobył w 2013 roku główną nagrodę za najlepszy krótki metraż na Palm Springs ShortFest oraz główną nagrodę w Konkursie Młodego Kina podczas Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Wcześniejszy film "Zaćmienie" zdobył nagrodę za najlepszą reżyserię na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Szanghaju, a "Tylko dla Obłąkanych" wygrał The Young Talent Award na Międzynarodowym Festiwalu Szkół Filmowych w Monachium. To także współscenarzysta głośnego filmu Marcina Wrony "Demon". "Atak paniki" to jego pełnometrażowy debiut reżyserski.

Fotografia: Michał Oleszczyk
Dyrektor artystyczny Festiwalu Filmowego w Gdyni w latach 2014-2016, ceniony w Polsce i na świecie krytyk filmowy. Doktor filmoznawstwa, absolwent Instytutu Sztuk Audiowizualnych Uniwersytetu Jagiellońskiego i wykładowca tej jednostki, wykładał również w Krakowskiej Szkole Scenariuszowej.

Realizacja strony:

Rowiński - strony WWW