3xGdynia – dzień trzeci

5 grudnia 2017, 18:30

Kino Iskra

Więcej szczegółów wkrótce!
- - -
Bilet jednodniowy - 15 zł
Karnet trzydniowy - 40 zł
Przedsprzedaż od 13 listopada: Miejski Dom Kultury, Rynek Zygmunta Augusta 9, Augustów
Info: 87 643 36 59 lub 790 22 85 60

Plakat: Najpiękniejsze fajerwerki ever

Czas trwania: 28 min.

Reżyseria: Aleksandra Terpińska

Akcja filmu toczy się współcześnie w jednym z europejskich miast. Opowiada jeden dzień z życia trójki młodych przyjaciół, którzy w obliczu fikcyjnego konfliktu zbrojnego w ich kraju, muszą zmodyfikować swoje plany na przyszłość.

Plakat: Twój Vincent

Czas trwania: 95 min.

7 lipca 1890 r. szczupła postać idzie po zmierzchu chwiejnym krokiem senną ulicą francuskiego miasteczka Auvers. Mężczyzna nie ma nic przy sobie; dłonie przyciska do świeżej rany postrzałowej, z której sączy się krew. To Vincent van Gogh – wówczas mało jeszcze znany artysta, dziś uznawany za jednego z największych malarzy na świecie. O jego tragicznej śmierci wiadomo od dawna, jednak nadal nie jest jasne, jak i dlaczego doszło do śmiertelnego postrzału. "Twój Vincent" opowiada właśnie tę historię, odkrywa okoliczności tajemniczej śmierci artysty. Czy na pewno popełnił samobójstwo? Co się wydarzyło przez 6 tygodni od ostatniego listu van Gogha, w którym pisał, że czuje się dobrze i jest zupełnie spokojny?


"Twój Vincent" to pierwsza pełnometrażowa animacja malarska, która zachwyca widzów na całym świecie.  Każda z 65 000 klatek filmu została ręcznie namalowana, w projekcie wzięło udział 125 zawodowych malarzy z całego świata, którzy świat znany z obrazów van Gogha ożywili na ekranie.

Gościem pokazu będzie:

Fotografia: Anna Kluza

Anna Kluza - ur. 17 czerwca 1985 r. w Czarnkowie, w towarzystwie siostry - bliźniaczki :) Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, gdzie w 2010 r. obroniła pracę dyplomową na Wydziale Rzeźby. Stypendystka programu ERASMUS -  w 2009 r. ukończyła semestr letni na Akademii Sztuk Pięknych w Perugii. Anna Kluza jest laureatką wielu nagród i wyróżnień, w tym m.in. dyplomu i medalu Młodego Pozytywisty Towarzystwa H. Cegielskiego w Poznaniu (2013 r.), nagrody dziekana ASP w konkursie rysunku "Gdańsk tu i teraz" (2008) oraz nagrody Rodziny Kopczyńskich w I Studenckim Biennale Małej Formy Rzeźbiarskiej im. Prof. Józefa Kopczyńskiego w Poznaniu (200 .. r.). Autorka kilku wystaw indywidualnych oraz uczestniczka wystaw zbiorowych w Polsce i zagranicą (Perugia i Castiglion Fiorentino, Włochy).
W 2014 r. zrealizowała pierwszy projekt w technice animacji malarskiej (teledysk "Nad ranem", studio Breakthrufilms), tego samego roku podjęła pracę przy pierwszej na świecie pełnometrażowej animacji malarskiej "Loving Vincent".
Anna Kluza znalazła się w pierwszej grupie malarzy wybranych do pracy nad filmem "Twój Vincent", szybko i intuicyjnie zapoznała się ze światem animacji, który ją pochłonął. Była członkiem zespołu nadzorczego odpowiedzialnego za testowanie i szkolenie malarzy. W filmie animowała jedne z najbardziej ambitnych ujęć, stworzyła wiele obrazów koncepcyjnych i jest Animatorem Malarstwa. Portret Vincenta van Gogha namalowany przez Anne promuje film.

Realizacja strony:

Rowiński - strony WWW