Zimna wojna/Ethiopiques

30 lipca 2018, 18:00

Kino Iskra

Zaczniemy filmem "Zimna wojna", a o 19:30 pokażemy Państwu "Ethopiques. Muzykę duszy".
Po seansie spotkanie z gośćmi, które poprowadzi Łukasz Maciejewski - więcej szczegółów niebawem!

Plakat: Zimna wojna

Czas trwania: 84 min.

Reżyseria: Paweł Pawlikowski

Historia trudnej miłości dwojga ludzi, którzy nie umieją żyć bez siebie, ale równocześnie nie potrafią być razem. Wydarzenia pokazane w ,,Zimnej wojnie" rozgrywają się w latach 50. i 60. XX wieku, w Polsce i budzącej się do życia Europie, a w ich tle wybrzmiewa wyjątkowa ścieżka dźwiękowa, będąca połączeniem polskiej muzyki ludowej z jazzem i piosenkami paryskich barów minionego wieku.

Plakat: Ethiopiques. Muzyka duszy

Czas trwania: 70 min.

Reżyseria: Maciej Bochniak

porywająca opowieść o najpiękniejszych czasach w historii Etiopii - swingujących latach 70. Ale to też opowieść o miłości do muzyki, która połączyła trzech niezwykłych bohaterów, na trzech odległych kontynentach. Podróż przez muzyczny świat, na tle czerwonej burzy komunizmu, próbującej zniszczyć twórców oraz ich muzykę, uznaną przez krytyków, za jedną z najoryginalniejszych odmian funky/jazzu na świecie  - Ethiopiques.

Gośćmi pokazu będą:

Fotografia: Joanna Kulig
Polska aktorka filmowa, teatralna i serialowa. Wokalistka. Urodziła się 24 czerwca 1982 roku w Krynicy Zdroju. Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwiga Solskiego w Krakowie, którą ukończyła w 2007 r. jako aktorka dramatyczna ze specjalizacją wokalno - estradową. W latach 2007 - 2008 współpracowała z Teatrem Starym w Krakowie.
W tej chwili najpopularniejsza aktorka polskiego kina za sprawą jej wyjątkowej kreacji w „Zimnej wojnie” Pawła Pawlikowskiego, jednak na swoim koncie ma wiele fantastycznych, nagradzanych ról. Za kreację w "Sponsoringu" Małgośki Szumowskiej otrzymała w 2012 roku Złotego Lwa, a rok później Złotego Orła.
Coraz częściej typowana jako "czarny koń" rozdania Oscarów w 2019 roku.
Prywatnie - żona Macieja Bochniaka.
Fotografia: Maciej Bochniak

Reżyser filmowy i scenarzysta. Debiutował krótkometrażowym "I love you so much" (2009) oraz dokumentem "Przyjęcie" (2011) w ramach programu "Pierwszy Dokument" w Studio Munka. Współautor filmu "Pokój" (2011) oraz autor pełnometrażowego filmu dokumentalnego "Miliard Szczęśliwych ludzi". W 2015 roku wyreżyserowana przez niego komedia "Disco polo" odniosła wielki sukces frekwencyjny w polskich kinach. Jest również autorem reklam telewizyjnych, teledysków oraz fabularnych scenariuszy krótko i pełnometrażowych. Jest członkiem Gildii Reżyserów Polskich.
Prywatnie mąż Joanny Kulig.

Fotografia: Łukasz Maciejewski

filmoznawca, dziennikarz, krytyk filmowy i teatralny. Wykładowca na Wydziale Aktorskim PWSFTviT w Łodzi, członek Europejskiej Akademii Filmowej oraz Międzynarodowej Federacji Krytyków Filmowych Fipresci, ekspert komisji stałych Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, od 2010 roku zasiada w kapitule „Paszportów Polityki” w kategorii film, Juror kilkudziesięciu festiwali filmowych, m.in. w Montrealu, Karlovych Varach, Pogoricy, Agadirze, Skopje i Cottbus.
Autor książek, m.in: „Przygoda myśli. Rozmowy obok filmu”, „Wszystko jest lekko dziwne. Jerzy Radziwiłowicz w rozmowie z Łukaszem Maciejewskim”, "Aktorki. Odkrycia", "Aktorki. Portrety", „Aktorki. Spotkania”, „Flirtując z życiem. Danuta Stenka w rozmowie z Łukaszem Maciejewskim”.


fot. nck.pl

Realizacja strony:

Rowiński - strony WWW