Oni

28 stycznia 2019, 18:30

Kino Iskra

Złośliwy i groteskowy, ale na pewno nie prześmiewczy i nie jednostronny portret Silvia Berlusconiego – tyle po najnowszym filmie Paola Sorrentino pt. „Oni” każe nam spodziewać się polska krytyka, a DKF KINOCHŁON obiecuje wciągającą, świetnie zagraną i wspaniale nakręconą produkcję nie tylko o byłym włoskim premierze, słynącym ze skandali i niezliczonej liczby wytoczonych mu procesów sądowych. A wszystko to obejrzane w wyborowym towarzystwie Diany Dąbrowskiej, znawczyni włoskiego kina.
W poniedziałek 28 stycznia o godz. 18:30 zapraszamy Państwa serdecznie do augustowskiego kina Iskra na drugie w tym roku spotkanie z Kinochłonem, które upłynie nam pod znakiem komedio-dramatu biograficznego pt. „Oni”. Paolo Sorrentino – twórca „Wielkiego piękna” (za które otrzymał Oscara) i „Młodości” tym razem mierzy się z sylwetką najbogatszego człowieka we Włoszech, byłego premiera, politycznego showmana i skandalisty. Reżyser pod wizerunkiem „boskiego Silvio” szuka człowieka i próbuje zrozumieć jego fenomen.
Silvia Berlusconiego (w tej roli rewelacyjny Tony Servillo) poznajemy w momencie, gdy w jego bezpośrednie sąsiedztwo wprowadza się biznesmen i alfons Sergio, który marzy o poznaniu włoskiego człowieka-legendy. Ten akurat nie jest w najlepszej formie, ale głęboko wierzy w to, że uda mu się powrócić na szczyt… a my będziemy świadkami tej drogi.
„Oni” to opowieść nie tylko o Berlusconim, ale i o jego otoczeniu, w którym aż roi się od niebanalnych postaci. To opowieść o Włochach i Włoszech, w których Berlusconi rządził przez 20 lat, bo nie bez przyczyny film nosi tytuł „Oni”…
Tego wieczoru będzie z nami stała bywalczyni Kinochłona i jego dobra przyjaciółka – Diana Dąbrowska. To ona pomoże nam ugryźć historię o ekipie Berlusconiego.
A może nawet razem odkryjemy fenomen tego polityka-skandalisty?
Tego wieczoru nie możecie przegapić!
- - -
Cennik i rezerwacja biletów:
Bilet na pokaz: 15 zł
Karnet na cztery pokazy: 50 zł (ważny przez pół roku)

Plakat: Oni

Czas trwania: 151 min.

Od lat: 16

Reżyseria: Paolo Sorrentino

Oni są u władzy. Oni są cyniczni, niemoralni i zachłanni. Oni chcą uwielbienia. Oni to Silvio Berlusconi, jego świta i orbitujący wokół nich karierowicze, gotowi zrobić wszystko dla pieniędzy i politycznej chwały. Oni chcą uwieść tłumy. W świecie, gdzie najcenniejszą walutą jest młodość i seks, oni nie mają sobie równych.

Gościem pokazu będzie:

Fotografia: Diana Dąbrowska

Dziennikarka kulturalna, której teksty można przeczytać w „Kinie” i na portalu Stopklatka.pl. Oprócz artykułów, pisze doktorat na temat przemian włoskiego kina w “słodkich” latach 60. XX wieku. propagatorka włoskiej kultury w Polsce; filmoznawczyni, współorganizatorka festiwali filmowych, m.in. Letniej Akademii Filmowej w Zwierzyńcu oraz Forum Kina Europejskiego Cinergia w Łodzi.

Realizacja strony:

Rowiński - strony WWW