Barany. Islandzka opowieść

26 września 2016, 19:00

Kino Iskra

Plakat: Barany. Islandzka opowieść

Czas trwania: 90 min.

Od lat: 13

Reżyseria: Grímur Hákonarson

Komediodramat Grimura Hákonarsona rozgrywa się w scenerii dalekiej Północy i opowiada historię dwóch braci, mieszkających na odludziu. Gummi i Kiddi są rywalizującymi ze sobą hodowcami rzadkiej odmiany islandzkich owiec. Żyją w zgodzie z wielowiekową tradycją. Cenią ponad wszystko swoją wolność. A przy tym nie rozmawiają ze sobą od czterdziestu lat. Listy dostarczane z pomocą pasterskiego psa są jedyną formą ich sporadycznej komunikacji. Wieloletni braterski spór nabiera nowej siły, gdy nieprzewidziane zdarzenia zagrożą ich dotychczasowemu życiu.

Gościem pokazu był(a):

Fotografia: Tomasz Adamski
Filmoznawca z Uniwersytetu w Białymstoku na wydziale Pedagogiki i Psychologii w Zakładzie Kulturoznawstwa.  Autor licznych referatów i prelekcji na temat filmu nie tylko na Podlasiu i w Polsce, ale także w Niemczech, Czechach, Gruzji, czy na Łotwie. Interesuje się głównie kinem skandynawskim. Ponad to, niezależny filmowiec związany z akcją Filmowe Podlasie Atakuje, prowadzący szereg warsztatów filmowych między innymi w Polsce na Białorusi, Ukrainie czy w Gruzji.

Relacja z wydarzenia

Dziękujemy – nie po raz pierwszy zresztą – naszej wspaniałej publiczności za tak liczne przybycie i przeżycie razem z nami tego seansu. „Barany” wywołały mnóstwo emocji i przemyśleń.

Dziękujemy także i za to, że tak duża część Naszej Najlepszej Pod Słońcem Widowni została po pokazie, by podyskutować i podzielić się wrażeniami o filmie z nami i naszym gościem – niezastąpionym Tomkiem Adamskim.

Jesteście Państwo wspaniali!

Realizacja strony:

Rowiński - strony WWW