Nowy początek

9 stycznia 2017, 18:30

Kino Iskra

Plakat: Nowy początek

USA

Czas trwania: 116 min.

Od lat: 15

Reżyseria: Denis Villeneuve

Wybitna lingwistka Louise Banks (Amy Adams) zostaje wezwana przez siły obronne kraju, by spróbować porozumieć się z wysłannikami innej cywilizacji po tym, jak gigantyczny obiekt zawisł nieruchomo tuż nad Ziemią. Nikt tak naprawdę nie wie, czy obcy przybyli na Ziemię w celach pokojowych czy może są zwiastunem inwazji. W zespole badawczym wspomagają ją pułkownik Weber (Forest Whitaker) i wybitny fizyk Ian Donnelly (Jeremy Renner). Pełna napięcia metaforyczna opowieść o płynności czasu, tajemnicy, zdarzeniach, których ludzki umysł nie potrafi objąć intelektualnie.

Gościem pokazu był(a):

Fotografia: Michał Walkiewicz

Krytyk i dziennikarz filmowy, redaktor naczelny portalu Filmweb.pl. Pan Michał jest absolwentem filmoznawstwa Uniwersytetu Adama Mickiewicza, laureatem Nagrody im. Krzysztofa Mętraka w 2008 roku oraz dwóch nagród PISF.
Jego teksty można było czytać m.in. w: „Filmie”, „Kinie”, „Tygodniku Powszechnym”, „Czasie Kultury”, „Maximie”, „K MAGu” i "Playboyu". To także współautor książek „Bond. Leksykon” oraz „Skolimowski. Przewodnik KP”.

Relacja z wydarzenia

Pierwszy w 2017 roku pokaz KINOCHŁONA zaowocował, ku naszej uciesze, wypełnioną niemalże do ostatniego miejsca sala kinową. Tego wieczoru także przedstawiliśmy Państwu naszego partnera strategicznego – Brunswick Marine in Poland Oddział Augustów, wierzymy, że nasza współpraca zaowocuje niesamowitymi filmowymi wrażeniami! Przywitaliśmy nowy rok fantastycznym filmem i równie fantastycznym gościem.

Na ekranie niesamowicie wciągająca historia przedstawiająca zmagania wybitnej lingwistki, która na prośbę sił obronnych, próbuje nawiązać kontakt z obcymi, jacy pojawili się w pobliżu naszej planety. Reżyser wziął na barki temat niezwykle trudny do przedstawienia – czas i jego linearność. Poradził z nim sobie całkiem dobrze – oprawił w ramę zręcznie zbudowanego thrillera w ten sposób, że film przypadł do gustu za równo miłośnikom twardego SF, jak i tym, którzy nie sa entuzjastami tego gatunku.

Seans obejrzał razem z nami, jak się okazało, Michał Walkiewicz 0 redaktor naczelny Filmwebu. Po pokazie zatem była okazja, by „na świeżo” wypytać dziennikarza o wrażenia. Dyskusja prowadzona przez Rafała Grynasza potwierdziła, że światowe kino SF stoi na wysokim poziomie, a w najbliższym czasie czeka nas kilka obiecujących premier.

Oto kilka klatek z tego wieczoru autorstwa Zbigniewa Bartoszewicza:

Realizacja strony: Rafał Rowiński