Służąca

20 stycznia 2017, 21:15

Kino Iskra

Plakat: Służąca

Czas trwania: 144 min.

Od lat: 16

Reżyseria: Chan-wook Park

Korea, lata 30. XX wieku. Oszust z nizin społecznych postanawia podstępem rozkochać w sobie piękną Japonkę – dziedziczkę wielkiej fortuny – aby przejąć jej majątek. W tym celu umieszcza w jej najbliższym otoczeniu tytułową służącą – posłuszną sobie naciągaczkę, która ma zaskarbić względy milionerki i stać się jej zaufaną powiernicą. „Służąca” to opowieść o trójkącie miłosnym, pożądaniu, seksualnych fantazjach i wyrafinowanej zemście. Widziana z różnych perspektyw intryga z minuty na minutę diametralnie się zmienia, zmierzając ku przewrotnemu finałowi.

Relacja z wydarzenia

Trzymającym w napięciu do ostatniej minuty dramatem Park Chan-wooka zainaugurowaliśmy nowy cykl w KINOCHŁONIE. W Czasami Nocami będziemy pokazywać Naszej Widowni filmy, które zwykło określać się mianem odważnych i kontrowersyjnych.
„Służąca” wpisuje się w ten nurt doskonale – obfitujący w sceny erotyczne, thriller z Dalekiego Wschodu, który podbił serca widowni Festiwalu Filmowego w Cannes.

Reżyser przeniósł nas do Korei lat 30. ubiegłego wieku. Tam, biedny oszust obiera sobie za cel piękną Japonkę, dziedziczkę olbrzymiej fortuny. Przy pomocy tytułowej służącej, która ma stać się powiernicą sekretów bogaczki, chce wmanewrować młodą kobietę w małżeństwo i ograbić z majątku. W grze, w którą wikła się trójka bohaterów, bogactwo nie jest jedyną stawką. Miłość, przesączone pożądaniem napięcie, wysmakowane fantazje i wyrafinowana zemsta.. – tym wszystkim, doprawionym fantastycznymi zwrotami akcji, „poczęstował” nas Park Chan-wook.
Mamy nadzieję, że Państwu film podobał się równie mocno jak widowni w Cannes.

Realizacja strony:

Rowiński - strony WWW