„Czarna Dama”, czyli podlaska historia kryminalna
Augustowski DKF KINOCHŁON zaprasza swoją widownię na fascynującą podróż w czasie do przedwojennego Białegostoku… Będzie okazja, by zagłębić się w trochę mroczniejsze karty historii stolicy naszego województwa, a przy tym sprawdzić jak się robi pełnometrażowe kino na Podlasiu.
W poniedziałek 25 października o godz. 18:30 w kinie Iskra wyświetlimy wyreżyserowany przez Krzysztofa Szubzdę, Łukasza Seweryńskiego film pt. „Czarna dama”, którego akcja rozgrywa się na terenach przedwojennego Podlasia. Obraz (w całości zrealizowany przez podlaskich twórców) przedstawia inspirowaną prawdziwymi wydarzeniami kryminalną historię tajemniczej kobiety…
Iga (w tej roli Izabela Wilczewska), uciekając przed trudną przeszłością, wraca do rodzinnego Białegostoku. Okazuje się jednak, że w prowincjonalnym mieście, gdzie przeplatają się historie tajemniczej podlaskiej sekty, polskich i rosyjskich sąsiadów oraz mafijnych interesów żydowskiego półświatka, niełatwo znaleźć schronienie. Jednak największym zagrożeniem może okazać się jej własna przeszłość.
Ten czarno-biały film w stylu Noir obejrzymy (a potem przedyskutujemy!) w towarzystwie jego twórców – Łukasza Seweryńskiego – reżysera, Huberta Buharewicza - kierownika produkcji oraz aktora Mariusza Orzełka, czyli filmowego Komisarza Pierso.
Nie możecie przegapić tego pokazu, zwłaszcza, że przy okazji seansu będzie można dowiedzieć się jak się robi filmy na Podlasiu.
Serdecznie zapraszamy!
- - -
Cennik i rezerwacja biletów:
Bilet na pokaz: 15 zł
Karnet na cztery pokazy: 50 zł (ważny przez pół roku)
Rezerwacje i sprzedaż: Augustowskie Placówki Kultury, Rynek Zygmunta Augusta 9, tel. 87 643 36 59, lub na godzinę przed rozpoczęciem seansu w Kinie „Iskra”.
Uwaga! Wszystkie rezerwacje wygasają na pół godziny przed pokazem.
Czas trwania: 95 min.
Od lat: 15
Reżyseria: Krzysztof Szubzda, Łukasz Seweryński
Iga (Izabela Wilczewska), uciekając przed trudną przeszłością wraca do rodzinnego Białegostoku. Okazuje się jednak, że w prowincjonalnym mieście, gdzie przeplatają się historie tajemniczej podlaskiej sekty, polskich i białoruskich sąsiadów oraz mafijnych interesów żydowskiego półświatka, niełatwo znaleźć schronienie. Jednak największym zagrożeniem może okazać się jej własna przeszłość.
współzałożyciel Muchy Na Dziko. Od dziesięciu lat reżyser spotów reklamowych oraz widowisk scenicznych. Z wykształcenia specjalista ds kształtowania wizerunku i strategii marketingowych. Fan produkcji studia Ghibli, a także twórczości braci Strugackich. Jego aktualną misją jest tworzenie podstaw Kinematografii Podlaskiej.
Aktor-lalkarz, miłośnik teatru przedmiotu i wieloletni praktyk technik lalkowych. W latach 1994-2002 wykładał w Akademii Teatralnej w Warszawie na Wydziale Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku. Prowadził liczne warsztaty teatralne m.in. dla Polonii w wielu krajach Europy. Juror festiwali teatralnych dla dzieci i młodzieży. Otrzymał tytuł instruktora roku przyznawany przez Towarzystwo Kultury Teatralnej i honorową odznakę Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Oprócz projektów teatralnych angażuje się w produkcje filmowe, m.in. film „Czarna Dama” czy internetowy serial „14 dni”.
Autor zdjęć w galerii: Michał Żabiliński
Realizacja strony: Rafał Rowiński