Żegluga Augustowska
Projekt “50 na 50” organizowany jest w ramach obchodów jubileuszu 50. edycji Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.
Dzięki festiwalowi w Gdyni polskie kino nierozerwalnie związane jest z morzem. Chcąc zaznaczyć tę więź postanowiliśmy rozpocząć nasz przegląd seansem na pokładzie statku.
Wypłyniemy w dziewiczy rejs z filmem „Noce i dnie”. A, że morza nie mamy, a piękne jeziora, to one posłużą za nasz filmowy wodny szlak. Tę część nazwaliśmy preludium.
A gdy już zejdziemy na suchy ląd, by udać się do Gdyni na piękny 50 jubileusz, wnet powrócimy, by właściwą część przeglądu móc oddać gościom, widzom, mieszkańcom Augustowa. Blok tematyczny całego 50 na 50 w Augustowie nosić będzie nazwę „Ona i on”. Bo któż piękniej opowiadać umie filmowe historie o niej i o nim niż nasi twórcy swoimi filmami. „Psy”, „Rewers”, „Krótki film o miłości”.
Czy dobrze wybraliśmy dla Was? Jeśli tak to zapraszamy.
Panie i Panowie...
Wspólnie z Festiwalem Polskich Filmów Fabularnych, wraz z Barbarą i Bogumiłem - DKF Kinochłon zaprasza na rejs filmowy z filmem "Noce i dnie"
Miejsce zasumowania statku Swoboda - Żegluga Augustowska,
ul. 29 listopada 7
BILETY WYPRZEDANE
Rozpiska godzinowa
15:30 - wypłynięcie
15:45 - prelekcja i I część filmu
18:00 - dobicie do brzegu i spotkanie z Panią Stanisławą
19:10 - regionalny posiłek na statku (kartacze)
19:30 - wypłynięcie i II część filmu
21:30 - przybicie do portu
Prelekcja i prowadzenie spotkania Radek Korzycki
Ilość miejsc na to wydarzenie jest ograniczona.
Organizator zastrzega sobie odwołanie imprezy w przypadku warunków atmosferycznych uniemożliwiających odbycie się rejsu.
W takim wypadku organizator powiadomi posiadaczy biletów o swojej decyzji i umożliwi zwrot za zakupiony wcześniej bilet.
Projekt “50 na 50” organizowany jest w ramach obchodów jubileuszu 50. edycji Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni
Organizatorem „50 na 50” jest Pomorska Fundacja Filmowa w Gdyni – producent Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych.
Projekt został objęty patronatem honorowym Prezydent Miasta Gdyni.
Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.
Partnerem głównym „50 na 50” jest Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny.
Partnerami projektu są Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych oraz Telewizja Polska.
Patronami medialnymi projektu są Telewizja Polska, Polska Press Grupa, naszemiasto.pl, Program 1 Polskiego Radia, Program 3 Polskiego Radia, Magazyn Filmowy SFP, Interia, Filmweb, Miesięcznik KINO*.
Pomorska Fundacja Filmowa w Gdyni
Festiwal Polskich Filmów Fabularnych
Filmoteka Narodowa - Instytut Audiowizualny
Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych
Telewizja Polska
Polska Press Grupa
naszemiasto.pl
Polskie Radio
Trójka - Program 3 Polskiego Radia
Interia
Filmweb
Miesięcznik KINO
Sanatorium Uzdrowiskowe Augustów
Żegluga Augustowska
Brunswick Marine of Poland
Miasto Augustów
Augustowskie Placówki Kultury
Augustowianka
Foto-Bajka
Niebywałe Suwałki
Augustów.org
Czas trwania: 245 min.
Od lat: 16
Reżyseria: Jerzy Antczak
znakomita, wszechstronna aktorka występująca zarówno na deskach teatralnych, jak i przed kamerą. Nie sposób wymienić wszystkich Jej wspaniałych ról. W 1969 roku ukończyła PWST w Warszawie pod kierunkiem Ryszardy Hanin. Przez lata kariery związana była niemal wyłącznie z warszawskimi teatrami: Współczesnym, Na Woli, Ateneum, Nowym, Dramatycznym, Studio, Kwadrat i Współczesnym. Przez jeden sezon (1990/91) występowała też w Teatrze Nowym w Poznaniu. W filmie debiutowała u boku Daniela Olbrychskiego w „Krajobrazie po bitwie” Andrzeja Wajdy w 1970 roku. Grała w filmach m.in.: Krzysztofa Zanussiego, Stanisława Barei, Jerzego Antczaka, Janusza Majewskiego, Andrzeja Kostenki, Wojciecha Marczewskiego, Piotra Szulkina, Barbary Sass, Andrzeja Barańskiego, Kazimierza Kutza. Za tragikomiczną rolę Izy Gęsiareczki w „Spisie cudzołożnic” Jerzego Stuhra otrzymała nagrodę na FPFF w Gdyni (1994). W 1986 roku została odznaczona Srebrnym Krzyżem Zasługi, w 1995 roku – uhonorowano ją nagrodą „Prometeusza” za ogół twórczości estradowej, w 2001 – nagrodą Teatru Polskiego Radia „Wielki Splendor” za kreacje radiowe, a w 2002 otrzymała statuetkę Feliksa Warszawskiego oraz nagrodę im. Aleksandra Zelwerowicza za rolę w „Oczyszczonych” Sarah Kane w reżyserii Krzysztofa Warlikowskiego. Wybitną twórczość komediową Celińskiej doceniono na VIII Festiwalu Dobrego Humoru w Gdańsku, przyznając jej statuetkę Melonika w 2007 roku.
W grudniu 2012 roku swoją premierę miała jej debiutancka płyta "Nowa Warszawa”, nagrana wspólnie z pianistą Bartkiem Wąsikiem i Royal String Quartet. Album z nowymi aranżacjami utworów T.Love, Czesława Niemena, Bajmu czy Kaliny Jędrusik wydał Nowy Teatr. W 2015 premierę miał jej kolejny album "Atramentowa...", na którym śpiewała m.in. z Kasią Nosowską i Muńkiem Staszczykiem. Płyta odniosła sukces i szybko stała się platynowa.
publicysta "Dziennika Gazety Prawnej". Pracę dziennikarską zaczynał w „Polityce”, potem pracował w "Dzienniku” i "Tygodniku Powszechnym". Zajmuje się polityką zagraniczną, głównie amerykańską oraz relacjami transatlantyckimi. Autor korespondencji i reportaży z USA. Autor bloga "Stany zapalne" o bieżącej amerykańskiej polityce.
Realizacja strony: Rafał Rowiński