Kinogranie

Rozwiń opis

Zwiń opis

KINOGRANIE – Przegląd Filmów o Tematyce Muzycznej


Impreza filmowo-muzyczna, jaką dla augustowskiej (i nie tylko) widowni przygotował Dyskusyjny Klub Filmowy „Kinochłon”, to od 2014 roku stały punkt w kulturalnym „rozkładzie jazdy” na lato. Marzeniem organizatorów jest, by Przegląd podbijał serca augustowian, jak również odwiedzających miasto gości i na stałe wpisał się w kalendarz imprez.


Od 2012 roku kinomaniacy z „Kinochłona” z powodzeniem starają się krzewić w Augustowie miłość do sztuki, jaką jest film. Co najmniej raz w miesiącu wyświetlają w miejscowym kinie filmy, które trudno nazwać komercyjnymi. DKF nie zostawia nigdy widza „sam na sam” z trudną tematyką, której często dotyka. Pokazowi zawsze towarzyszy spotkanie z ciekawymi ludźmi, związanymi na co dzień z kinem – od krytyków filmowych i dziennikarzy, przez filmoznawców, aż po aktorów i twórców filmowych – którzy wprowadzają widownię w świat oglądanego obrazu, a po projekcji dyskutują z nią o wrażeniach i emocjach, jakie towarzyszyły śledzeniu losów bohaterów.


KINOGRANIE, utrzymane było w podobnej konwencji, a przy tym stworzyło okazję do sprawdzenia, w jak harmonijny sposób może łączyć się film i muzyka. Zapatrzony, zasłuchany, zafascynowany... – o tym marzy „Kinochłon” i, by marzenia stały się rzeczywistością, zadbał o to, aby każdy znalazł w programie imprezy coś, co go zainteresuje.


Jest filmowo, muzycznie... odlotowo! A smak całej imprezy dopełniają słynne „augustowskie noce”, o których śpiewała Maria Koterbska, czyli jeziora, lasy i niepowtarzalny klimat tego miasta...


Do zobaczenia co roku! 🙂

Zwiń opis

Poniżej zobaczysz wydarzenia, które już się odbyły

Realizacja strony: Rafał Rowiński