Jacek Braciak

[fot. R. Nowacki]
Aktor teatralny i filmowy. Ukończył PWST w Warszawie. Od 1991 Aktor Teatru Powszechnego w Warszawie. Tu grał m.in. w: Klubie Pickwicka (reż. Maciej Wojtyszko), Ferdydurke (reż. Waldemar Śmigasiewicz), Ożenku (reż. Andrzej Domalik) oraz Trzech siostrach (reż. Agnieszka Glińska).
Ogromną popularność przyniosły mu role w filmach. Debiutował w 1988 roku w filmie Z soboty na poniedziałek (reż. Marek Wałaszka). Współpracował m.in. z Janem Łomnickim (Wielka wyspa), Sławomirem Idziakiem (Enak), Markiem Piwowarskim (Uprowadzenie Agaty), Feliksem Falkiem (Samowolka), Robertem Glińskim (Kochaj i rób co chcesz) oraz Wojciechem Smarzowskim (RóżaDrogówka).
Za rolę Jureczka w filmie Edi (reż. Piotr Trzaskalski) otrzymał laur za Najlepszą Drugoplanową Rolę Męską na festiwalu w Gdańsku oraz Polską Nagrodę Filmową – Orła 2003. Kolejną statuetkę otrzymał za rolę Władka w Róży – Orzeł 2012.
Znany z ról w telewizyjnych serialach, m.in.: Panny i wdowy Janusza Zaorskiego, Kuchni polskiejTajemnicy SagaliBożej podszewkiMiodowych latKasi i TomkaPlebanii oraz Oficera.

Wydarzenia, na których gościł(a) Jacek Braciak:

Realizacja strony: Rafał Rowiński