ŻubrOFFka – Trieste Science+Fiction

6 grudnia 2018, 19:00

Miejski Dom Kultury

Relacja z wydarzenia

W tym roku Mikołaj przyniósł nam wyśmienity filmowy prezent – 6 grudnia w Miejskim Domu Kultury odbyło się spotkanie z repliką podlaskiego Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych ŻubrOFFka. Żubr zaskoczył nas fantastycznymi krótkometrażówkami, które pokazywane były na jednym z największych europejskich festiwali poświęconych filmom science fiction i fantasy, mianowicie: Trieste Science+Fiction Festival.
Pokazaliśmy Wam 7 całkowicie różniących się od siebie filmów a do dyskusji o nich i „fantastycznym” włoskim festiwalu zaprosiliśmy także włoskich gości. Byli nimi Adelmo Togliani – włoski aktor, reżyser i scenarzysta oraz Massimiliano Maltoni – koordynator i moderator programu Trieste Science+Fiction Festival. A że w języku włoskim nie czujemy się pewnie 😉 o poprowadzenie i tłumaczenie rozmowy z naszymi zagranicznymi gośćmi poprosiliśmy Martę Bombę, studentkę V roku Filologii Włoskiej Uniwersytetu Łódzkiego.
W kameralnym, ale jakże wspaniałym, gronie dowiedzieliśmy się o tym, jak wygląda rynek kina krótkometrażowego we Włoszech i poznaliśmy tajniki Festiwalu Trieste Science+Fiction. Spopro miejsca w naszej dyskusji zajęła także kondycja włoskiego (ale i polskiego) SF i Fantasy.
Było to szóste augustowskie (13 – ogólnie) podlaskie spotkanie z ŻubrOFFką. Ciekawe, co festiwalowy żubr przyniesie nad Nettę za rok.

Zanim zaczniemy zgadywanie, zapraszamy do galerii zdjęć z tegorocznej edycji. Ich autorem jest Jakub Jackiewicz:

Realizacja strony: Rafał Rowiński