7. Urodziny Kinochłona – dzień 1

12 października 2019, 18:45

Kino Iskra

Relacja z wydarzenia

Ten wieczór był dla nas szczególny. Wcale nie dlatego, że podekscytowani byliśmy faktem, że kończymy JUŻ siedem lat. Mieszało się w nas wszystko – wzruszenie, radość (przecież zaczynamy właśnie urodzinowe party!),trema o to, czy wszystko pójdzie tak, jak planowaliśmy, ale i trochę duma, że na kinowa salę wchodzą nasi najwspanialsi urodzinowi goście – Widownia ta stała, z którą znamy się „na cześć” lub „na dzień dobry”, ta z która wymieniamy uśmiechy, ale i tacy, którzy przyszli obejrzeć dobre, polskie kino i wziąć udział w spotkaniu z Markiem Koterskim i Małgorzatą Bogdańską (aktorsko-reżyserskim małżeństwem, które gościliśmy na otwarciu naszych urodzin).
Zaczęło się bardzo tradycyjnie – były przemówienia, gratulacje, życzenia i podziękowania. Nasze, ale też od zaproszonych Gości. Dziękujemy wszystkim, jesteśmy wdzięczni za każde dobre słowo i miły gest – nieważne, czy przejawiające się w gratulacjach i kwiatach od Pana Burmistrza, szampanie od Pani Dyrektor APK,  czeku od naszego Partnera Strategicznego Brunswick Marine in Poland Oddział w Augustowie, czy też oklaskach naszej wspaniałej kinochłonowej Widowni – Dziękujemy!!! :*

Po części oficjalnej mogliśmy rozpocząć prawdziwą filmową – kinochłonową ucztę. Zobaczyliśmy tego wieczora film Marka Koterskiego  „7 uczuć”, w którym zagrała całą plejada polskich sław kina. Mądra, wcale nie prosta opowieść o dziecięcym (ale nie dziecinnym) świecie Adasia Miauczyńskiego. Jak to u Koterskiego bywa – trafny portret społeczny słodko-gorzki w smaku. A potem mogliśmy oddać się dyskusji z Markiem Koterskim i Małgorzatą Bogdańską. I jak to w filmach tego reżysera – tak i w rozmowie z nim – śmiech  przeplatał się z poważnymi tematami. Nie zabrakło też szkolnej  ławki, w której zasiedli nasi goście, by rozdawać autografy i fotografować się z naszą widownią.

To jeszcze nie był koniec tego emocjonującego wieczoru – na finale lampka wina i poczęstunek, zamiast kawałka urodzinowego tortu.
Dziękujemy, że byliście z nami – dziękujemy, że jesteście zawsze (albo czasami) od siedmiu lat. To Wy dajecie nam energię do działania.

…i jeszcze kilka zdjęć od Radka Nowackiego:

Realizacja strony:

Rowiński - strony WWW