Pim i Pom

23 kwietnia 2017, 11:00

Kino Iskra

Plakat: Pim i Pom

Czas trwania: 80 min.

Od lat: 4

Reżyseria: Gioia Smid

Obsada:

Przebojowy Pim i ostrożny Pom mieszkają ze swoją panią. Ich kocia przyjaźń zostaje wystawiona na próbę, gdy po pikniku w parku muszą odnaleźć drogę do domu.

Relacja z wydarzenia

To spotkanie było wzruszającym dowodem na (nie tylko) dziecięcą wrażliwość, pod której ogromnym wrażeniem wciąż pozostajemy i o której szybko nie zapomnimy. Nasza Mała Wspaniała Widownia i Jej Rodzice udowodnili tego niedzielnego przedpołudnia, że w pełni zasługują na sprawność Przyjaciela Zwierząt.
Tym razem pretekstem do spotkania była holenderska animacja, pt. „Pim i Pom”, której bohaterowie – psotne koty – najpierw musiały uciekać od małych bliźniaczek-dręczycielek zwierząt, a potem szukać drogi do domu i swojej ukochanej pańci. W tej pełnej przygód drodze musieli nie tylko zmierzyć się z niebezpieczeństwem, ale też przekonali się, jak ważna w życiu jest przyjaźń. Szczęśliwe zakończenie i powrót do domu Pima i Poma zakończyły pierwszą część naszego spotkania.

Po krótkiej dyskusji przyszedł czas na jeszcze jeden film. Ten powstał przy udziale uczniów augustowskiej Szkoły Społecznej, którzy opowiedzieli o tym jak pomagać psiakom w schronisku.
Największym zainteresowanie wśród dzieci cieszyli się nasi goście, czyli zwierzaki, które pojawiły się w kinie wraz z opiekunami. Najpierw zapoznały się z dziećmi dwa psiaki z podaugustowskiego schroniska Sonieczkowo, które serdecznością podbiły serca nie tylko tej małej widowni. Zwierzęta ze spokojem i cierpliwością pozwoliły każdemu chętnemu (a było ich naprawdę wielu) pogłaskać się i przytulić. Zaś opiekunki tych szczekających radości opowiedziały o działalności schroniska i o pieskach, które czekają na przygarnięcie, na dom, serce i opiekę..
Kolejnym gościem był pies policyjny Ares wraz ze swoim mundurowym opiekunem, który także odpowiadał na wszystkie nurtujące dzieci pytania dotyczące psiej służby w Policji. Tego psa nie można było pogłaskać, bo, wiadomo, nie jest szkolony na milutka przytulankę, ale i tak dzieci były nim oczarowane.
Na zakończenie dzieci otrzymały drugą już sprawność – Sprawność Przyjaciela Zwierząt. Nie były to jedyne naklejki tego dnia. W holu kina także Stowarzyszenie Opieki Nad Zwierzętami „Kudłacz” obdarowało Naszą Małą Widownię  nalepkami przyjaciół zwierząt.

Ponadto, chcielibyśmy serdecznie w imieniu własnym, Schroniska Sonieczkowo i Stowarzyszenia Opieki Nad Zwierzętami „Kudłacz” podziękować za ogromne serce, jakie okazaliście Państwo psiakom z Sonieczkowa, przekazując zwierzęce smakołyki i inne akcesoria na zbiórkę, jaką prowadziliśmy tego dnia w holu kina. Dzięki Wam ich życie będzie odrobinę lepsze, smaczniejsze i pogodne. Dziękujemy za to że mogliśmy na Państwa liczyć 🙂
DKF Kinochłon

I jeszcze chwila na wspomnienia – zdjęcia z tego niedzielnego rozszczekanego popołudnia.
autor zdjęć w galerii: Alicja Kędzierska

Realizacja strony: Rafał Rowiński