IV Kinogranie – dzień trzeci

30 czerwca 2017, 20:30

port Żeglugi Augustowskiej

Relacja niebawem!

Gościem pokazu był(a):

Fotografia: Zespół Ballady i Romanse
Polski zespół muzyczny, który rozkochuje swoich fanów w alternatywnych brzmieniach piosenki poetyckiej w sennym nastroju lo-fi. Założony w 2007 roku, przez siostry Zuzannę i Barbarę Wrońskie, ale ich działalność rozpoczęła się dwa lata wcześniej podczas  projektu muzycznego Broniewski wydanego nakładem Rockers Publishing i Galerii Raster, w ramach którego nagrały jako Siostry Wrońskie utwór pt. „Ballady i Romanse”. Obecnie siostry nagrywają wspólnie i koncertują pod nazwą Ballady i Romanse w składzie poszerzonym o klawiszowca i producenta Marka Dziedzica, gitarzystę Radosława Łukasiewicza oraz perkusistę Marcina Ułanowskiego.

Dyskografia:
"Ballady i romanse" (2008)
"Zapomnij + Żyją 2011" (2012)
"Córki Dancingu" Soundtrack filmu pod tym samym tytułem (2016)

fot. polskieradio.pl

Relacja z wydarzenia

Tego dnia pogoda wyraźnie dała nam popalić, ale – ostatecznie – kolokwialnie mówiąc, nasze było na wierzchu! Wieczorem deszcz ustąpił, a koncert Ballad i Romansów mógł, zgodnie z planem, odbyć się podczas rejsu po augustowskich jeziorach.

Smagani wiatrem, ale w dobrych nastrojach i z uśmiechem na ustach wypłynęliśmy z portu Żeglugi Augustowskiej, by poddać się elektryzującym dźwiękom zaserwowanym nam przez przez siostry Zuzannę i Barbarę Wrońskie.

Podczas rejsu usłyszeliśmy nie

tylko elementy soundtracku „Córek dancingu”, genialnego filmu Agnieszki Smoczyńskiej, ale i utwory z innych płyt żywiołowych artystek o hipnotyzujących głosach…

Wróćmy jeszcze na moment do tego fantastycznego koncertu dzięki zdjęciom Radka Nowackiego:

Realizacja strony: Rafał Rowiński