IV Kinogranie – dzień czwarty

1 lipca 2017, 21:30

Miejski Dom Kultury

Relacja wkrótce!

Plakat: Alicja w Krainie Czarów

USA

Czas trwania: 52 min.

Reżyseria: W.W. Young

Obsada: Viola Savoy

Któż nie zna tej historii wyprawy na drugą stronę lustra.
Sprawdźcie, co dzieje się, gdy zdecydujesz się pójść za białym królikiem...

Gośćmi pokazu byli:

Fotografia: Błażej Malinowski
Muzyk, dziennikarz radiowy, producent, dj, aktywnie wspierający warszawska scenę muzyki techno, kolekcjoner płyt oraz wszelkich przedmiotów z potencjałem dźwiękowym. W pracy twórczej oscyluje wokół takich gatunków jak dub-techno, deep-techno techno czy ambient. Współtwórca projektu Fűnfte Strasse, który obejmuje audycję radiową oraz cykliczne imprezy. Związany także z WEF Rec. oraz Minicromusic Rec.
Fotografia: Modvs
Pochodzi z północnej Anglii. Aktualnie zaś mieszka i tworzy w miejscu chyba najbardziej sprzyjającym rozwojowi sceny Techno, czyli Berlinie. Jego muzykę, w wielkim skrócie, można opisać jako głęboką i mroczną elektronikę, pełną ekspresji i tajemniczości zarazem...
Photo by: KURØ

Relacja z wydarzenia

W sobotę, przedostatni dzień Kinogrania, nie mogliśmy liczyć na łaskawość aury. Bezlitośnie, ulewnym deszczem pokrzyżowała nam plany na pokaz pod chmurką. Ale nic to dla nas! Projekcja niemego filmu „Alicja w kranie czarów” z 1915 roku odbyła się w sali Miejskiego Domu Kultury – wypełnionej do ostatniego miejsca siedzącego.

Nie powinien nikogo dziwić fakt, że chętnych do obejrzenia tego filmu było tak wielu, iż nie tylko zajęli wszystkie krzesła, ale rozsiedli na każdym wolnym skrawku podłogi – muzykę na żywo do tego filmu wykonał fantastyczny duet DJ-ski. Błażaj Malinowski (który był też z nami podczas pierwszego pokazu KINOCHŁONA w październiku 2012 roku) i MODVS najpierw opowiedzieli, wypytani przez Ryszarda Jaźwińskiego, jak zeszły się ich zawodowe ścieżki, a potem zabrali nas w niezwykłą muzyczno-filmową podróż do krainy czarów, którą sami wypełnili dźwiękami z konsolet.

Niezapomniany, zarówno pod względem filmowym, jak i muzycznym, seans. Daliśmy pstryczka w nos pogodzie – mimo deszczu, w sali wypełnionej widownią, spędziliśmy wspaniały muzyczno-filmowy czwarty już dzień KINOGRANIA.

Autorem zdjęć w galerii jest Radek Nowacki:

Realizacja strony: Rafał Rowiński