Podwójny kochanek

7 listopada 2017, 20:30

Kino Iskra

Listopad w KINOCHŁONIE będzie miesiącem reżysera, który określany jest mianem ostatniego romantyka europejskiego kina – zapraszamy Państwa na dwudniowe spotkanie z François Ozonem. Na 6 i 7 listopada zaplanowaliśmy imprezę, którą nazwaliśmy „Podwójny Ozon” – zaserwujemy Państwu dwa najnowsze filmy tego reżysera, które polską premierę miały w sierpniu tego roku.
Drugi wieczór to kino dla widzów dorosłych, idealnie wpisujące się w nasz cykl Czasami Nocami. 7 listopada o 20:30 zobaczymy „Podwójnego kochanka” także François Ozona. Bohaterką tego zmysłowego thrillera jest była modelka Chloe, która z powodu chronicznych bólów brzucha idzie do psychiatry. Terapia, prowadzona przez przystojnego lekarza, kończy się romansem. Nie jest to jednak słodka historyjka miłosna. Chloe odkrywa bowiem, że jej ukochany nie jest z nią do końca szczery… Niebezpieczna pogoń za ukrywaną prawdą staje się perwersyjną podróżą w głąb własnej zmysłowości. Intertekstualna, odważna, niejednoznaczna opowieść podszyta mieszanką grozy, groteski, perwersji i humoru – to nasza propozycja na wtorkowy wieczór.
Specjalna, dwudniowa formuła, to także specjalna cena – karnet na dwa filmy kosztuje tylko 20 zł. Dacie się skusić?
-Zapraszamy!
- - -
Cennik i rezerwacja biletów:
Bilet na pojedynczy pokaz: 13 zł
Karnet „Podwójny Ozon” dla jednej osoby (dwa filmy): 20 zł
Obowiązują także stałe karnety KINOCHŁONA
Rezerwacje i sprzedaż: Augustowskie Placówki Kultury, Rynek Zygmunta Augusta 9, tel. 87 643 36 59 lub na godzinę przed rozpoczęciem seansu w Kinie „Iskra”.

Plakat: Podwójny kochanek

Czas trwania: 110 min.

Od lat: 18

Reżyseria: François Ozon

Młoda, wrażliwa Chloé zakochuje się w Paulu, swoim terapeucie. Kobieta nie ma przed nim tajemnic, a z czasem zafascynowany nią mężczyzna również całkowicie się odsłania, przekraczając granice swojej profesji. Kilka miesięcy później, gdy mieszkają już razem, Chloé zaczyna podejrzewać, że jej kochanek coś przed nią zataja. Poznając kolejne fantazje erotyczne Paula, zaczyna odkrywać coraz mroczniejsze wymiary zarówno jego, jak i swojej seksualności.

Relacja z wydarzenia

Podwójnego Ozona zamknęliśmy zmysłowym thrillerem pt. „Podwójny kochanek”, do którego obsady François Ozon zaprosił Marine Vacth i Jérémiego Reniera. Na ekranie – tylko z pozoru prosta historia. Chloe zakochuje się w swoim psychiatrze. Terapia, którą była modelka podejmuje ze względu chroniczne bóle brzucha, musi zatem zostać przerwana. Kochankowie zamieszkują razem. Dla Chloe oznacza to koniec sielanki. Któregoś dnia, kobieta w drodze do pracy z okna tramwaju dostrzega Paula. Wydaje jej się to podejrzane, bo o tej porze powinien być zupełnie gdzieś indziej. Wtedy wychodzi na jaw, że jej partner ma brata bliźniaka, który także jest psychiatrą. Rozpoczyna się tyle samo intrygująca, co niebezpieczna gra Chloe, dzięki której próbuje ona odkryć prawdę o swoim związku. W tym filmie nic nie jest oczywiste, a zakończenie – jednych wprawiło w osłupienie, innych zdenerwowało…

Jak dzień wcześniej opowiadała nam pani Ewa Szponar, pełno tu odwołań do innych filmów. Dopatrzeć się można stylistyki Romana Polańskiego, Davida Cronenberga, Briana De Palma. Z łatwością można też dostrzec wyraźne nawiązanie do „Dziecka Rosemary” i inspirację Freudem. Jak pisze krytyka, w tym filmie jest wszystko – od erotyzmu, po suspens godny Alfreda Hitchcocka. I trudno z tym twierdzeniem dyskutować.

Realizacja strony: Rafał Rowiński