Mocny człowiek

15 lipca 2013, 20:30

Miejski Dom Kultury

Plakat: Mocny człowiek

Czas trwania: 78 min.

Reżyseria: Henryk Szaro

Obsada: Gregori Chmara

Film ukazuje kolejne etapy moralnego upadku artysty. Henryk Bielecki za wszelką cenę dąży do sławy i bogactwa. Bez wahania knuje spisek, morduje podstępnie swojego przyjaciela pisarza, aby wydać jego rękopisy pod własnym nazwiskiem. Jednak kolejno zdobywane sukcesy dają mu poczucie słabości. Po spotkaniu uroczej Niny mocą miłości na nowo odżywa w nim dawno uśpiona moralność. Do tej pory człowiek mocny zdobytą sławą i bogactwem, stacza niezwykle trudną wewnętrzną walkę.

Gościem pokazu był(a):

Fotografia: Marcin Pukaluk
Kompozytor, performer, producent muzyczny. Z wykształcenia muzykolog, multiinstrumentalista. Połączył miłość do filmu i muzyki w jedno - granie muzyki na żywo do projekcji filmowych. Twórca projektów Ekran w Mroku i Ekran i Rewolucja, w których jeżdżąc po Polsce podkłada na żywo muzykę do filmów niemieckich ekspresjonistów.

Sam o sobie pisze: "Komponując myślę o emocjach słuchającego. Moja narracja muzyczna biegnie przez całą paletę nastrojów, które odwołują się do jego przeżyć i doświadczeń życiowych. Euforia splata się tu z melancholią a pogodne, spokojne momenty z ognistymi, drapieżnymi rytmami."

Relacja z wydarzenia

Realizacja strony:

Rowiński - strony WWW