Basia

14 kwietnia 2018, 11:00

Kino Iskra

Więcej szczegółów lada dzień - odwiedzajcie nas! :)

Plakat: Basia

Czas trwania: 43 min.

Od lat: 4

Obsada:

zestaw animacji


Basia to wyjątkowo rezolutna 5-latka, dobrze znana wielbicielom książek Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak. Każdy odcinek uczy dzieci czegoś o dorosłych, ale i dorosłych czegoś o dzieciach.


Kiedy ma się 5 lat, świat jest wyjątkowo ciekawy. Wyprawa do zoo, biwak, dzień w przedszkolu, a nawet pobyt w domu z katarem mogą być początkiem niezwykłej przygody. Twórcy zachowali styl rysunków i poczucie humoru tak charakterystyczne dla książek o Basi. Serial zabiera nas do radosnego świata dziewczynki, która codziennie uczy się czegoś nowego.

Relacja z wydarzenia

DKF KINOCHŁONEK zaprasił dzieci na pokaz animacji o przygodach Basi – wyjątkowo w sobotę – poznaliśmy Basię, czyli rezolutną, ciekawą świata pięciolatkę, która codziennie uczy się czegoś nowego jednocześnie świetnie się bawiąc. Jest dobrze zanana małym czytelnikom książek Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak, które to książeczki można było kupić także w kinie tego popołudnia. Pokazaliśmy naszej najmłodszej widowni cztery, zupełnie nowe odcinki serialu animowanego „Basia” opierającego się właśnie na tych książeczkach. Razem z tą zwariowaną i, co tu kryć, nieco charakterną
dziewczynką dowiedzieliśmy się, jak znaleźć sobie prawdziwą przyjaciółkę w przedszkolu, potowarzyszymy Basi w wyprawie na biwak, ugościmy dziadków i jak fajnie spędza się z nimi czas, by na końcu sprawdzić, jakie przygody czekały na Basię w zoo. Przy okazji porozmawialiśmy z dziećmi o ich dziecięcych przyjaźniach i innych niesamowicie ważnych sprawach. Przygotowaliśmy także quiz wiedzy o Basi – dzieciaki z pomocą rodziców rozwiązywały go z wypiekami na twarzach. Ci widzowie, którzy poradzili sobie z pytaniami najlepiej, na kolejnym pokazie KINOCHŁONKA, dostaną nagrody! T

w kinowym holu nie zabrakło też, o czym wspominaliśmy wcześniej,  książkowego stoiska księgarni BookBook, w którym można było kupić książeczki z przygodami Basi.

Sprawdźcie sami, jak dobrze bawiliśmy się w tę sobotę!
Autor zdjęć w galerii: Jakub Jackiewicz

Realizacja strony: Rafał Rowiński