Żubr Pompik

13 maja 2018, 11:00

Kino Iskra

O tajemnicach leśnej głuszy z Żubrem Pompikiem
Wiosna już na dobre zawitała w nasze strony – kwitną kasztany, kwitną inne drzewa, trawa się soczyście zieleni, a koło ucha da się słyszeć radosne pracowite pobrzękiwanie pszczół. Do lata tylko jeden krok… W tak pięknych okolicznościach chcemy zaprosić Najmłodszą Widownię Kinochłonka na wspaniałe, jak zawsze pełne przygód, spotkanie z przyrodą!
W niedzielę 13 maja o godzinie 11:00 w augustowskim kinie Iskra pokażemy wam animacje, dzięki którym poznacie najbardziej ciekawe świata zwierzę, jakie żyje w puszczy. Żubr Pompik jest jeszcze mały i nie pociągają go żubrze zabawy w przepychanie rogami, czy wbęcywanie na drzewa, zwłaszcza, że jest trochę mniej zwinny i skoczny niż jego rówieśnicy. Mimo to, Pompikowi daleko do nudy – interesuje go wszystko, co dzieje się dookoła niego. W poznawaniu leśnej głuszy i odkrywaniu zagadek lasu pomaga mu jego młodsza siostra Polinka. To dopiero psotnica! Któż nadąży za jej radosną swawolą i szalonymi pomysłami? Chyba tylko rodzice – cierpliwa i dobrotliwa Porada oraz majestatyczny, mądry największy ze wszystkich żubrów w puszczy Pomruk.
Wszyscy są bohaterami serii animacji o życiu puszczy i przygodach nie tylko małych żubrzyków, pt. „Żubr Pompik”, która pełna jest ciekawostek z życia zwierząt w lesie, a przy okazji uczy tolerancji i szacunku dla przyrody. W niedzielę pokażemy dzieciom siedem odcinków tego, wyreżyserowanego przez Wiesława Ziębę, serialu. Tuż po seansie: spotkanie z przyrodnikiem – będzie okazja, aby wypytać specjalistę o wszystkie tajemnice lasu i żubrze zwyczaje.
Z tego powodu, że Pompik, jak wielu naszych Kinochłonkowych bajkowych bohaterów, narodził się na kartach książek, w holu kina na stoisku księgarni BookBook będzie można kupić książki o przygodach Pompika autorstwa Tomasza Samojlika! To nie wszystko, rozdamy także nagrody dzieciom, które poradziły sobie najlepiej z quizem wiedzy na temat „Basi”, która była bohaterko naszego ostatniego spotkania. Nie może Was zabraknąć na tym pokazie.
Zatem – cała naprzód ku nowej przygodzie!
Bądźcie z nami.
- - -
Film dla dzieci od lat 4.
Czas trwania pokazu: 50 min + 50 min
Cena biletu: 13 zł
Bilety można nabyć w kasie kina Iskra lub online na www.kino-iskra.pl

Plakat: Żubr Pompik

Czas trwania: 50 min.

Od lat: 4

Reżyseria: Wiesław Zięba

Gdzieś w głębinach wielkiej, dzikiej, zielonej puszczy mieszka żubr Pompik. Właściwie to żuberek Pompik, jako że w porównaniu z innymi żubrami jest niewielki, do tego nie tak silny, szybki i skoczny, jak jego rówieśnicy. Niezbyt się nadaje do tradycyjnych żubrzych zabaw w przepychanie rogami, wbęcywanie na drzewa czy żubrzego berka dookoła polany, ma za to inne zainteresowania. Pompik jest bowiem najbardziej ciekawskim ze zwierząt w puszczy. Interesuje go wszystko, co dzieje się dookoła niego, chce się wszystkiego dowiedzieć, wszystkiego dotknąć i o wszystkim sam się przekonać. Nie ma takiej leśnej tajemnicy, której Pompik by nie rozwiązał dzięki obserwacji, cierpliwości i zadawaniu mnóstwa pytań. Dzielnie sekunduje mu w tym jego młodsza siostra, mała Polinka, która jednak jest przeciwieństwem Pompika – to żubrzyczka czynu, zamiast się zastanawiać, woli biegać, skakać i wykonywać całe mnóstwo najdziwniejszych czynności. Mama żuberków, Porada, cierpliwie odpowiada na ich pytania, a kiedy trzeba – pociesza. Żubr Pomruk, czyli tatuś Pompika i Polinki, największy ze wszystkich żubrów w puszczy, służy z kolei swoją siłą, kiedy trzeba wyciągnąć maluchy z tarapatów.

Realizacja strony: Rafał Rowiński