Kinogranie 2018 – dzień III

6 lipca 2018, 13:00

Błonia nad Nettą

Zaczynamy o 13:00 piknikiem muzyczno-filmowym, na którym czekać będzie całe mnóstwo atrakcji, a od 21:30 wyświetlamy filmy (a przed seansem teledyski podlaskich twórców, które podrzuca nam Filmowe Podlasie Atakuje!)
A na pikniku całe mnóstwo atrakcji! Muzyka na żywo, którą zaserwują DJ Pavlo i Dj Sashka, rowery od Adrian Łucejko Custom Bikes i szereg atrakcji dla dzieci.

Plakat: Pulp Fiction

USA

Czas trwania: 154 min.

Reżyseria: Qentin Tarantino

Płatni mordercy, Jules (Samuel L. Jackson) i Vincent (John Travolta), dostają zlecenie, by odzyskać z rąk przypadkowych rabusiów tajemniczą walizkę bossa mafii. Nie dość tego, Vincent dostaje kolejną robotę - na czas nieobecności gangstera w mieście ma zaopiekować się jego poszukującą wrażeń żoną Mią (Uma Thurman). Vincent i Jules niespodziewanie wpadają po uszy, gdy przypadkowo zabijają zakładnika. Kłopoty ma też podupadły bokser (Bruce Willis), który otrzymał dużą sumę za przegranie swojej walki. Walkę jednak wygrywa, a Los Angeles staje się od tej chwili dla niego za małe. Specjaliści od mokrej roboty będą mieli co robić...

Plakat: Drive

USA

Czas trwania: 100 min.

Reżyseria: Nicolas Winding Refn

Są mężczyźni, którzy wolność mają wpisaną w DNA. To oni jednym spojrzeniem potrafią złamać kobiece serce i sprawiają, że nie można o nich zapomnieć. Przyciągają jak magnes tajemniczym uśmiechem i obietnicą niebezpiecznej przygody. Takim mężczyzną jest Driver, chłopak, który za dnia pracuje jako kaskader, a nocami wynajmuje się jako kierowca gangsterów. Żyje, balansując na cienkiej granicy między rozsądkiem a brawurą. Do dnia, gdy pozna Irene i straci dla niej głowę. Nowa dziewczyna, wyglądająca jak anioł, rozpęta wokół niego prawdziwe piekło. Ich  "love story" pisane będzie czystą adrenaliną. Trzymający w napięciu jak "Bullitt", rozgrzeje publiczność nie tylko rykiem silników, ale przede wszystkim gorączką uczuć.

Gośćmi pokazu byli:

Fotografia: DJ Pavlo

Paweł Pavlo Wąż, czyli Wężu lub jak kto woli Pavlo. Nasz człowiek. Członek kolektywu DJ Beachboys Pl. Od wielu lat wspólnie z przyjaciółmi organizuje imprezy na statkach, w jabłonkach i wielu innych miejscach. Nie straszne mu schody w Płocku, nie straszne dziki powroty ze Smętka. Wszystko na klatę. Oprócz piłki i Rudej jego miłością jest muzyka, czemu daje wyraz podczas imprez za konsoletą.

Fotografia: DJ Sashka

Artur Stasiński, czyli Sashka vel Sassy. Postać kultowa. Niezwykle charyzmatyczny prekursor klubowej sceny Białegostoku. Początki Sassego przy dekach to koniec lat '90. I tak bez przerwy. Niektórzy mówią, że nawet jak zmywa talerze to jakby miksował. Niektórzy mówią, że zagra nawet bez prądu. To wszystko prawda. A kto był na afterach na Ciepłej ten wie o co kaman.

Realizacja strony: Rafał Rowiński