Wielka majówka

3 maja 2019, 19:00

Miejski Dom Kultury

Jest szansa na to, by tegoroczną majówkę wydłużyć sobie na cały tydzień. Augustowskie Placówki Kultury zadbały o to, aby atrakcji nie zabrakło, a my – DKF KINOCHŁON – postaraliśmy się o dostarczenie Państwu także wrażeń filmowych. 3 maja o godz. 19:00 zapraszamy do Miejskiego Domu Kultury przy Rynku Zygmunta Augusta 9 na pokaz filmu „Wielka majówka” reżyserii Krzysztofa Rogulskiego. Na ekranie młodziutki, debiutujący Zbigniew Zamachowski, Jan Piechociński, Grażyna Szapołowska, Wiesław Michnikowski, Ewa Wiśniewska, Władysław Kowalewski i Kora. A w ścieżce dźwiękowej kawałki Maanamu…
Nakręcona w 1981 roku historia to, oparta na prawdziwych wydarzeniach, opowieść o dwóch młodych chłopakach, których beztroska, nie do końca legalna, zabawa stała się symbolem marzeń PRL-owskiej młodzieży o wyrwaniu się z szarej siermiężnej codzienności komunistycznej Polski. Symbolem, jakim w tamtym czasie była muzyka Maanamu i Kora. Muzycy zagrali tu samych siebie, wykonując największe wczesne przeboje. Ścieżka dźwiękowa jest dziełem lidera grupy Marka Jackowskiego, a Olga „Kora” Jackowska śpiewa utwory „Stoję, czuję się świetnie”, „Och, ten Hollywood”, „Tango Domy Centrum”, „Oddech szczura”, „Moja miłość jest szalona”.
Zapraszamy zatem na wspólną „Wielką majówkę”! wstęp bezpłatny :)

Plakat: Wielka majówka

Czas trwania: 86 min.

Reżyseria: Krzysztof Rogulski

Kilkunastoletni Rysiek (Zbigniew Zamachowski) ucieka z zakładu opiekuńczego, włamuje się do willi i kradnie milion złotych. Zaprzyjaźnia się z Julkiem (Jan Piechociński), hochsztaplerem, z którym wiodą beztroskie życie pełne wrażeń. Kupują nowe ubrania, samochód, wynajmują apartament w hotelu "Victoria". Rysiek zakochuje się w Agnieszce (Anna Moczkowska).

Realizacja strony: Rafał Rowiński