Intruz

13 grudnia 2015, 18:30

Kino Iskra

Plakat: Intruz

Czas trwania: 98 min.

Od lat: 15

Reżyseria: Magnus von Horn

"Intruz" opowiada inspirowaną prawdziwymi wydarzeniami historię, która rozgrywa się na szwedzkiej prowincji. 17-letni John – pod wpływem ekstremalnych emocji – dopuszcza się zbrodni. Po odbyciu kary wraca w rodzinne strony i podejmuje próbę rozpoczęcia nowego życia. Szybko jednak zostaje skonfrontowany z przeszłością, o której chciałby zapomnieć.

Gościem pokazu był(a):

Fotografia: Michał Oleszczyk
Dyrektor artystyczny Festiwalu Filmowego w Gdyni w latach 2014-2016, ceniony w Polsce i na świecie krytyk filmowy. Doktor filmoznawstwa, absolwent Instytutu Sztuk Audiowizualnych Uniwersytetu Jagiellońskiego i wykładowca tej jednostki, wykładał również w Krakowskiej Szkole Scenariuszowej. Twórca filmowego podcastu SpoilerMaster.

Relacja z wydarzenia

Film, który na Festiwalu Filmowym w Gdyni zdobył nagrody za najlepszą reżyserię, scenariusz i montaż oraz Nagrodę Polskiej Federacji DKF-ów. „Intruz” Magnusa von Horna jest opartą na prawdziwych wydarzeniach historią siedemnastolatka, który musi odnaleźć się w rodzinnej miejscowości po powrocie z ośrodka wychowawczego. Trafił tam za morderstwo. Po odbyciu kary wraca do domu i chce zapomnieć o koszmarze, który się przydarzył. Musi jednak codziennie patrzeć w oczy nie tylko rodzinie, ale i mieszkańcom małego szwedzkiego miasteczka – w szkole, w sklepie, na ulicy. Pomogą mu uporać się z dramatem? Przekonaliśmy się razem w niedzielę.

Tego wieczora także Michał Oleszczyk opowiedział także o gdyńskim festiwalu, a jest o czym opowiadać, bo tegoroczna edycja była już czterdziestą z kolei. A my podsumowaliśmy nasz festiwalowy konkurs filmowy.

Autor zdjęć w galerii: Szymon Gryko

Realizacja strony:

Rowiński - strony WWW