Parasite

24 października 2019, 19:15

Kino Iskra

Zdobywca Złotej Palmy na kinochłonowym ekranie!
Już pod koniec października pokażemy Państwu obraz okrzyknięty przez krytyków jednym z najlepszych filmów o współczesnym świecie, którego absolutnie nie wolno przegapić. Jeśli dołożymy do tego dyskusję z dziennikarzem i krytykiem filmowym, otrzymamy receptę na wspaniały wieczór z DKF-em KINOCHŁON.
W czwartek 24 października o godz. 19:15 w augustowskim kinie Iskra rozpoczniemy seans filmu „Parasite” w reżyserii Joon-ho Bonga. To pełny napięcia thriller, w którym zagadki i tajemnice czyhają na widza niemal w każdej scenie, owocując zaskakującymi zwrotami akcji.
Wszyscy, którzy film widzieli mówią, że najlepiej się go ogląda nie mając żadnej wiedzy na temat jego fabuły, dlatego też zbyt wiele zdradzać nie będziemy – poznamy rodzinę Kimów w klasycznym układzie: mama, tata, syn i córka, którzy nie specjalnie sobie radzą – żyją biednie w jednej z piwnic Seulu, marząc o lepszym życiu. Gdy kolega Ki-woo proponuje mu zastępstwo podczas lekcji angielskiego udzielanych córce ekstremalnie bogatych rodziców, otwiera się nowy rozdział nie tylko dla młodego chłopaka, ale dla wszystkich Kimów. Tak zaczyna się historia, w której odnajdziemy czarną komedię, rasowy thriller, rodzinny dramat i film o oszustach – całość mistrzowsko skonstruowana i podana w sposób, który trzyma widza w napięciu od pierwszej do ostatniej minuty.
Wszystkie wątki tego filmowego fenomenu pomoże nam zrozumieć i spiąć w całość kinochłonowy debiutant, Mateusz Demski – dziennikarz i krytyk filmowy.

Zapraszamy zatem na wspaniały wieczór z „porywającą i brawurowo opowiedzianą historią skrywającą celny komentarz społeczny, dotyczący spraw uniwersalnych (nierówności między najbogatszymi i najbiedniejszymi) oraz lokalnych (napięcia między Koreami).”[Jakub Izdebski dla Interia.pl]
- - -
Cennik i rezerwacja biletów:
Bilet na pokaz: 15 zł
Karnet na cztery pokazy: 50 zł (ważny przez pół roku)
Rezerwacje i sprzedaż: Augustowskie Placówki Kultury, Rynek Zygmunta Augusta 9, 
tel. 87 643 36 59 lub na godzinę przed rozpoczęciem seansu w Kinie „Iskra”.
Uwaga! Wszystkie rezerwacje wygasają na pół godziny przed pokazem.

Plakat: Parasite

Czas trwania: 132 min.

Reżyseria: Joon-ho Bong

Kierowca bez pracy, gospodyni bez domu, student bez kasy i dziewczyna bez perspektyw wspólnie stworzą perfekcyjny plan: jak w najkrótszym czasie stać się kimś i zająć miejsce bogaczy. W świecie, w którym liczy się tylko wydajność i sukces, przechytrzą system i zawalczą o siebie. Nawet, jeśli będzie to wymagało przekroczenia cienkiej granicy między tym, co jeszcze dozwolone, a tym, co absolutnie zabronione. Bong Joon-ho pokazuje, że prawie każdy marzy o lepszym życiu, awansie i szansie na sukces. Ale tylko niektórzy – dzięki nieposkromionej wyobraźni i braku skrupułów – są w stanie po to wszystko sięgnąć.

Gościem pokazu był(a):

Fotografia: Mateusz Demski

– dziennikarz i krytyk filmowy. Publikuje m.in. w kwartalniku „Przekrój”, tygodniku „Przegląd”, czasopiśmie „Ekrany”, mięsięczniku „Kino”, „Magazynie Filmowym” SFP, a także w portalach CzasKultury.pl, Interia.pl, Wirtualna Polska, Papaya.Rocks, Popmoderna, artPapier. Programer Ars Independent Festival w Katowicach. Związany jest także z Festiwalem Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, gdzie co roku współtworzy gazetę festiwalową. Na koncie ma rozmowy m.in. z Terrym Gilliamem, Gasparem Noé, Bong Joon-ho, Kristen Stewart, Siergiejem Łoźnicą, Bélą Tarrem, Françoisem Ozonem, Dario Argento, Costa-Gavasem, Albertem Serrą, Kantemirem Bałagowem, Corneliu Porumboiu. W wolnych chwilach poszerza kolekcję gadżetów z „Gwiezdnych wojen”.

Realizacja strony: Rafał Rowiński