Zabójczyni

6 czerwca 2016, 19:00

Kino Iskra

Plakat: Zabójczyni

Czas trwania: 105 min.

Od lat: 15

Reżyseria: Hsiao-hsien Hou

Obsada: Qi Shu

Chiny, IX wiek n.e. 10-letnia córka generała zostaje porwana przez mniszkę, która wprowadza ją w tajniki sztuk walki, zamieniając w doskonale wyszkoloną zabójczynię. Dziewczynka jest bezwzględnie posłuszna, bez wahania eliminuje okrutnych i skorumpowanych namiestników władcy. Pewnego dnia po nieudanej misji zostaje odesłana w rodzinne strony z rozkazem zabicia mężczyzny, którego miała poślubić. Teraz jej ukochany jest potężnym przywódcą Północnych Chin i zagraża stolicy. Po 13 latach z dala od domu młoda kobieta musi skonfrontować się z rodzicami, wspomnieniami z dzieciństwa oraz długo tłumionymi uczuciami. Związana przysięgą wierności wobec przełożonej musi wybrać pomiędzy uświęconą tradycją, w której ją wychowano, a głosem serca.

Gościem pokazu był(a):

Fotografia: Marcin Krasnowolski
Filmoznawca, dziennikarz freelancer. Specjalizuje się w kinie azjatyckim (głównie hongkońskim i południowokoreańskim), pisze też o rynkach filmowych oraz trendach technologicznych.

Publikował m.in. w "Newsweeku", "Bloomberg Businessweeku", "Trendach kultury", "Kinie" oraz na portalach Filmweb i Stopklatka. Przez pięć lat był asystentem dokumentalisty Lecha Kowalskiego, pracował przy nagradzanych na świecie filmach "Drill Baby Drill" oraz "Holy Field Holy War".

Realizacja strony: Rafał Rowiński