Solan i Ludwik – wielki wyścig z serem

27 października 2019, 10:30

Kino Iskra

Kinochłonek zaprasza na film!
Fantastyczna wiadomość dla Najmłodszej Widowni naszego DKF-u! W niedzielę 27 października o godz. 10:30 w augustowskim kinie Iskra dzieciaki pierwszy raz po wakacjach spotkają się z Kinochłonkiem.
Na pierwszy w tym sezonie, który otwieramy razem z Fundacją Małymi Krokami, pokaz przygotowaliśmy dla dzieci norweską bajkę „Solan i Ludwik – wielki wyścig z serem”. Za jej sprawą weźmiemy udział w wyścigu, który rozgrywać się ma pomiędzy jego rodzinną wioską Solana oraz sąsiednią osadą. Solan przekonany o tym, że jest mistrzem wyścigów, spodziewa się wygranej. Rozemocjonowany stawia zakład, że jego drużyna wygra. Na szali kładzie dom i warsztat swojego przyjaciela wynalazcy, na które ma chrapkę jego przeciwnik, szef lokalnej fabryki serów. Solan nie ma wątpliwości, że jego drużyna wygra. Mina mu zrzednie, kiedy okaże się, że w drużynie przeciwnej pojawia się… groźny przeciwnik. Czy ekipa Solana wygra wyścig i przyjaciel nie straci domu? Nic nie jest pewne, zwłaszcza, że na trasie czekają liczne niebezpieczeństwa, a przeciwnicy zastawiają pułapki (w końcu wszystkie chwyty dozwolone).
Po filmie porozmawiamy sobie z dziećmi o tym, że czasem bywa tak, że pewne rzeczy sprawiają nam trudności, że nawet jak bardzo się staramy, pewne rzeczy nam nie wychodzą. Spróbujemy podpowiedzieć jak przezwyciężać swoje słabe strony i jak mobilizować się do działania. Bo – jak nie my, to kto?!
Będziecie z nami? – serdecznie zapraszamy!
APK – DKF KINOCHŁON
- - -
Film dla dzieci od lat 4.
Czas trwania pokazu: 80 min + 30 min
Cena biletu: 13 zł
Bilety można nabyć w kasie kina Iskra (ul. 3 Maja 38) lub online na www.kino-iskra.pl
Rezerwacje pod nr tel. 87 641 01 36 oraz online na stronie kina

Plakat: Solan i Ludwik – wielki wyścig z serem

Czas trwania: 78 min.

Od lat: 4

Reżyseria: Rasmus A. Sivertsen

Obsada:

Kiedy Louis Sroka dowiaduje się o tradycyjnym Wyścigu Serów, pomiędzy jego rodzinną i sąsiednią wioską, koniecznie chce wziąć w nim udział. W końcu będzie miał szansę udowodnić sobie, że jest mistrzem wyścigów. Rozemocjonowany stawia zakład, że jego drużyna wygra. Na szali kładzie dom i warsztat swojego przyjaciela wynalazcy Alfiego, na które ma chrapkę jego przeciwnik, szef lokalnej fabryki serów. Louis nie ma wątpliwości, że jego drużyna wygra. Mina mu zrzednie, kiedy okaże się, że w drużynie przeciwnej pojawia się wielki goryl…

Relacja z wydarzenia

Zdjęcia w galerii: Fotobajka

Realizacja strony: Rafał Rowiński