3xGdynia 2019 – dzień drugi

16 grudnia 2019, 18:30

Kino Iskra

Tego wieczoru zapraszamy na quiz wiedzy o polskim filmie

"Nie zmieniaj tematu"
Najlepszy film w Konkursie Filmów Krótkometrażowych

"Supernova"
Złote Lwy za najlepszy debiut reżyserski - Bartosz Kruhlik

Plakat: Nie zmieniaj tematu

Czas trwania: 30 min.

Reżyseria: Hubert Patynowski

Historia ulicznego rapera, który zostaje wykluczony z lokalnej społeczności ze względu na nieprzestrzeganie obowiązujących w niej radykalnych zasad.

Plakat: Supernova

Czas trwania: 78 min.

Reżyseria: Bartosz Kruhlik

Trzech mężczyzn, jedno miejsce i jedno zdarzenie, które zmieni życie każdego z nich. Utrzymana w realistycznym stylu uniwersalna historia opowiada o kilku godzinach z życia wiejskiej społeczności, przygląda się kondycji człowieka postawionego w sytuacji granicznej oraz stawia pytania o istotę przypadku i przeznaczenia. Krwista obyczajowa opowieść, oscylująca na granicy dramatu, thrillera i kina katastroficznego

Gośćmi pokazu byli:

Fotografia: Kuba Polański
pochodzi z Suwałk. Aktor znany bardziej z teledysków i etiud filmowych. Debiut na dużym ekranie to właśnie epizod w "Supernovej". Geneza spotkania z reżyserem Bartoszem Kruhlikiem to dzieło przypadku, bądź kosmicznego przyciągania ;)
Fotografia: Ola Salwa

redaktor naczelna „Polish Film Magazine”, szefowa dzialu polskiego w miesięczniku "Kino". Jej teksty można przeczytać także w Cineuropa.org, Culture.pl, a także posłuchać w podcaście Nowy Tygodnik Kulturalny.


Należy do polskiej sekcji FIPRESCI, czyli międzynarodowej zrzeszającej krytyków filmowych z całego świata, zasiadała w jury festiwali w Toronto, Sztokholmie, Wiedniu, Tallinnie czy Salonikach.

Relacja z wydarzenia

Autor zdjęć w galerii – Radek Nowacki

Realizacja strony: Rafał Rowiński