Jojo Rabbit

12 lutego 2020, 19:15

Kino Iskra

Luty, dla każdego, kto choć odrobinę zainteresowany jest tym, co w filmowym świecie piszczy, może oznaczać tylko jedno, czyli Oscary. A dla każdego, kto z augustowskim KINOCHŁONEM jest za pan brat – Namiary na Oscary.
Od 10 do 12 lutego już po raz szósty pokażemy Państwu filmy z oscarowego wyścigu, które naszym zdaniem są warte uwagi. To nie wszystko, jak co roku odwiedzą nas wspaniali goście, mamy także dla Państwa krótkie filmowe niespodzianki.
Środa 12 lutego i godz. 19:15 to spotkanie z kinem europejskim. „Jojo Rabbit” walczy o Oscary w sześciu kategoriach: Najlepszy Film, Najlepsza Aktorka Drugoplanowa dla Scarlett Johansson, Najlepszy Scenariusz Adaptowany dla Taika Waititi, Najlepsza Scenografia, Najlepsze Kostiumy i Najlepszy Montaż.
Poznamy wtedy niemieckiego chłopca. Trwa II wojna światowa a Jojo musi utrzymać w tajemnicy fakt, że jego mama ukrywa na strychu młodą Żydówkę. Nie jest ze swoją tajemnicą sam – ma wymyślonego przyjaciela, którym jest… Adolf Hitler. To prawdziwe mistrzostwo satyry, groteski, gdzie śmiech przeplata się z łzami. Jak w życiu.
Film obejrzy z nami Łukasz Jasina - historyk i filmoznawca, analityk, pracownik Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych. Znawca historii Europy Środkowej i Wschodniej i Rosji. Zajmuje się kinem rosyjskim i brytyjskim.
Przez wszystkie oscarowe dni będzie z nami i porozmawia z naszymi gośćmi i widownią Błażej Hrapkowicz – krytyk filmowy i kulturoznawca. Człowiek, który o Oscarach i walczących o nie filmach, wie niemal wszystko, dwukrotnie prowadził polską transmisję gali rozdania Oscarów. Autor audycji filmowej radiowej czwórki „Hrapkowidz” i magazynu „Kino mówi” , który można obejrzeć w każdy czwartek w „Ale kino+”, swoje artykuły publikuje "Filmie”, „Kinie”, „dwutygodnik.com”, „filmweb.pl”, jest także współautorem „Wunderkamera. Kino Terry'ego Gilliama” i „Seriale. Przewodnik Krytyki Politycznej”.
Przed każdym filmów pokażemy Państwu także produkcje nagrodzone w ubiegłorocznym Festiwalu Filmów Jednominutowych, który jest platformą promocji krótkiej formy filmowej i wstępujących do zawodu młodych filmowców. Po jednym filmie każdego dnia – jesteśmy niesamowicie ciekawi i kto wie, może autorzy tych filmów kiedyś też staną do wyścigu po Oscary!
Serdecznie zapraszamy – tym bardziej, że karnet na wszystkie filmy to jedyne 36 złotych!
- - -
Bilety i cennik:
Bilet na pojedynczy seans: 15 zł
Karnet na Namiary na Oscary: 36 zł
Sprzedaż i rezerwacje: Miejski Dom Kultury w Augustowie, ul Nowomiejska 41, tel. 87 643 36 59

Plakat: Jojo Rabbit

Czas trwania: 108 min.

Reżyseria: Taika Waititi

Gdy niemiecki chłopiec (Roman Griffin Davis jako Jojo) znajduje młodą Żydówkę (Thomasin McKenzie), którą ukrywa na strychu samotnie wychowująca go matka (Scarlett Johansson), jego świat staje na głowie. Mając u boku jedynie idiotycznego wymyślonego przyjaciela, którym jest nikt inny jak sam Adolf Hitler (Taika Waititi), Jojo musi teraz stawić czoła swemu ślepemu nacjonalizmowi.

Gośćmi pokazu byli:

Fotografia: Łukasz Jasina

dr Łukasz Jasina (ur.1980) historyk i filmoznawca, analityk, pracownik Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych. Znawca historii Europy Środkowej i Wschodniej i Rosji. Zajmuje się kinem rosyjskim i brytyjskim.

Fotografia: Błażej Hrapkowicz
Krytyk filmowy i kulturoznawca. Człowiek, który o Oscarach i walczących o nie filmach, wie niemal wszystko, kilkukrotnie prowadził polską transmisję gali rozdania Oscarów. Autor audycji filmowej radiowej czwórki „Hrapkowidz” i magazynu „Kino mówi” , który można obejrzeć w każdy czwartek w „Ale kino+”, swoje artykuły publikuje "Filmie", "Kinie", "dwutygodnik.com", "filmweb.pl", jest także współautorem "Wunderkamera. Kino Terry'ego Gilliama" i "Seriale. Przewodnik Krytyki Politycznej".

Realizacja strony: Rafał Rowiński