Kinochłon na filmowej trasie – Raczki

5 czerwca 2021, 21:00

Plac przy GOK-u w Raczkach (ul. Plac Kościuszki 15)


Tym wydarzeniem inaugurujemy trasę filmową DKF Kinochłon tego sezonu. W tym roku w gości pojedziemy w dwóch miesięcznych blokach. W czerwcu i we wrześniu. A odwiedzimy swoich dobrych znajomych u których pojawiać będziemy się stale. Raczki, Jaziewo i Lipsk - wnet będziemy.
Pierwszy przystanek - Raczki.
5 czerwca, godzina 21:00.
Plac przy GOKu
Rozpoczynamy filmem, przy którego powstaniu mieliśmy przyjemność brać udział, a konkretnie dwóch naszych kolegów Rafał Grynasz i Bartek Świerkowski.
Film Rafała Rowińskiego
"W Augustowie się kręciło" '66 min.
Autor podjął się filmowego wyzwania aby zebrać seriale, filmy które na przestrzeni lat kręcone były w Augustowie i okolicach.
Bohaterem filmu są znane nam miejsca, gdzie kręcone były poszczególne sceny. Miejsca które dziś wyglądają często inaczej niż w filmie. Twórcy filmy dotarli również do ludzi, którzy w różnych rolach przyczynili się do powstania seriali i filmów. Na ekranie zobaczymy m. in Wojciecha Baturę, Maćka Krzywińskiego, a także aktorów Zbigniewa Buczkowskiego czy Dorotę Kamińską.
Tym filmem młody reżyser podejmuje się obrony pracy magisterskiej na Uniwersytecie Gdańskim, a augustowski klub filmowy Kinochłon ma przyjemność współpracować przy jego powstaniu.
Mieszkańcy wszystkich trzech miejscowości znają Augustów, jego miejsca, uroki iulice, a także filmy zaprezentowane w proponowanym przez nas dokumencie. Dlatego postawiliśmy na ten właśnie film.
Zapraszamy mieszkańców Raczek, Augustowa i nie tylko.
Wstęp wolny.
Ilość miejsc dostosowana do aktualnych obostrzeń sanitarnych.

Plakat: W Augustowie się kręciło

Czas trwania: 66 min.

Reżyseria: Rafał Rowiński

"W Augustowie się kręciło" to nostalgiczna opowieść o filmach, które nagrywano w Augustowie. Dlaczego wybierano Augustów? Jak się tu pracowało? Co zrobić by ekipy filmowe znów chętnie tu wracały? Jakie wspomnienia zostawili filmowcy? Gdzie znajdują się miejsca uchwycone w kadrach? Na te pytania odpowiadają świadkowie, mieszkańcy i aktorzy. Wszystko to okraszone fragmentami filmów i współczesnymi zdjęciami z miejsc ich kręcenia.

Realizacja strony: Rafał Rowiński