Nomadland

26 lipca 2021, 19:15

Kino Iskra

Plakat: Nomadland

Czas trwania: 107 min.

Reżyseria: Chloé Zhao

Kobieta po sześćdziesiątce wybiera wędrowne życie współczesnego nomady, po tym jak w wyniku recesji straciła swój dobytek.

Gośćmi pokazu byli:

Fotografia: Agnieszka Jakimiak

Recenzentka teatralna i filmowa, dramatopisarka i eseistka. Laureatka  Nagrody im. Krzysztofa Mętraka. Recenzje teatralne i filmowe publikowała na łamach "Dwutygodnika", "Didaskaliów", pisma "Res Publica", „Kina”, „Res Publiki Nowej”, „Ha!artu”. Jej sztukę „Jak być kochaną” opublikował miesięcznik „Dialog”. Za ten sam tekst została wyróżniona w branżowej ankiecie miesięcznika „Teatr”.
Ukończyła Międzywydziałowe Studia Humanistyczne na Uniwersytecie Warszawskim, studiowała dramaturgię Wydziale Reżyserii Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Autorka opracowań dramaturgicznych i tekstów do spektakli w reżyserii Weroniki Szczawińskiej (m.in. Geniusz w golfieJak być kochanąRE//MIX Zamkow: 2 albo 3 rzeczy, które o niej wiem). Współpracowała także z Radosławem Rychcikiem (Ból fantomowy), Katarzyną Szyngierą (Przypisy do PowstaniaAutobus jedzie). Wraz z Goranem Injacem i Joanną Wichowską współpracowała z Oliverem Frljiciem przy spektaklach Nie-boska komedia. Szczątki oraz Nie-boska komedia. Wyznanie.


Fotografia: Błażej Hrapkowicz
Krytyk filmowy i kulturoznawca. Człowiek, który o Oscarach i walczących o nie filmach, wie niemal wszystko, kilkukrotnie prowadził polską transmisję gali rozdania Oscarów. Autor audycji filmowej radiowej czwórki „Hrapkowidz” i magazynu „Kino mówi” , który można obejrzeć w każdy czwartek w „Ale kino+”, swoje artykuły publikuje "Filmie", "Kinie", "dwutygodnik.com", "filmweb.pl", jest także współautorem "Wunderkamera. Kino Terry'ego Gilliama" i "Seriale. Przewodnik Krytyki Politycznej".

Realizacja strony:

Rowiński - strony WWW