3xGdynia 2021 – dzień I

14 grudnia 2021, 19:15

Kino Iskra

Kochana Widownio! Zbliża się kolejna, siódma już edycja jednej z naszych ulubionych filmowych imprez! 3xGdynia startuje 13 grudnia. Karnety na cały Przegląd już można kupować w Miejskim Domu Kultury. W tym roku – mamy nadzieję – zaskoczymy Was wspaniałymi filmami z tegorocznego (…nie tylko!) Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni i ciekawymi gośćmi! Będzie trochę inaczej, bo spotykamy się w augustowskim kinie Iskra aż czterokrotnie, do 16 grudnia. Wszystko za sprawą pokazu specjalnego i długo przez nas wyczekiwanego gościa…
Jak co roku nie zabraknie naszego quizu wiedzy filmowej z filmowo-literacko-muzycznymi nagrodami – zaskoczymy Was nim któregoś pięknego przeglądowego dnia!
Bądźcie z nami – bilety i karnety czekają na Państwa, tak jak zawsze w Miejskim Domu Kultury.
Emocji nie zabraknie – do zobaczenia!
- - -
Cennik:
Bilet na jeden wieczór filmowy – 15 zł
Karnet specjalny na cały przegląd – 45 zł
Sprzedaż i rezerwacje: Augustowskie Placówki Kultury, Rynek Zygmunta Augusta 9, tel. 87 643 36 59

Plakat: Wszystkie nasze strachy

Czas trwania: 90 min.

Od lat: 16

Reżyseria: Łukasz Ronduda

Daniel cieszy się szacunkiem wspólnoty wiejskiej, kiedy odważnie wspiera walkę o jej sprawy. Jest zakochany w chłopcu z sąsiedztwa - Olku, który nie jest gotowy, by ujawnić swoją tożsamość seksualną. Ich relacja rozwija się w ukryciu. Kiedy nastoletnia przyjaciółka nie wytrzymuje homofobicznych ataków i popełnia samobójstwo, Daniel namawia ludzi ze wsi do odbycia wspólnej drogi krzyżowej w intencji ofiary. Dotychczasowi sprzymierzeńcy odwracają się od niego. Za namową kuratora Daniel bierze udział w wystawie w warszawskiej galerii sztuki. Walka z homofobią staje na drodze relacji z Olkiem.
Oparta na faktach, przejmująca historia wychowanego na wsi artysty, mocno zaangażowanego w działalność Kościoła katolickiego. [opis festiwalowy]

Gośćmi pokazu byli:

Fotografia: Łukasz Ronduda

ur. 1976, historyk sztuki, wykładowca akademicki, kurator, pisarz, badacz i znawca filmu eksperymentalnego, scenarzysta, reżyser. Inicjator projektu Filmoteka Muzeum w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Absolwent programu reżyserskiego i scenariuszowego w Szkole Wajdy. Reżyser i scenarzysta filmu „Performer” (2015, wspólnie z Maciejem Sobieszczańskim), który podczas Berlinale 2015 zdobył nagrodę Think: Film Award. Reżyser filmu „Serce miłości” (2017) o związku artystów Wojciecha Bąkowskiego i Zuzanny Bartoszek.

Fotografia: Ola Salwa

redaktor naczelna „Polish Film Magazine”, szefowa dzialu polskiego w miesięczniku "Kino". Jej teksty można przeczytać także w Cineuropa.org, Culture.pl, a także posłuchać w podcaście Nowy Tygodnik Kulturalny.


Należy do polskiej sekcji FIPRESCI, czyli międzynarodowej zrzeszającej krytyków filmowych z całego świata, zasiadała w jury festiwali w Toronto, Sztokholmie, Wiedniu, Tallinnie czy Salonikach.

Relacja z wydarzenia

Autor zdjęć w galerii: Radek Nowacki

Realizacja strony: Rafał Rowiński