3xGdynia 2021 – dzień III

16 grudnia 2021, 19:15

Kino Iskra

Kochana Widownio! Zbliża się kolejna, siódma już edycja jednej z naszych ulubionych filmowych imprez! 3xGdynia startuje 13 grudnia. Karnety na cały Przegląd już można kupować w Miejskim Domu Kultury. W tym roku – mamy nadzieję – zaskoczymy Was wspaniałymi filmami z tegorocznego (…nie tylko!) Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni i ciekawymi gośćmi! Będzie trochę inaczej, bo spotykamy się w augustowskim kinie Iskra aż czterokrotnie, do 16 grudnia. Wszystko za sprawą pokazu specjalnego i długo przez nas wyczekiwanego gościa…
Jak co roku nie zabraknie naszego quizu wiedzy filmowej z filmowo-literacko-muzycznymi nagrodami – zaskoczymy Was nim któregoś pięknego przeglądowego dnia!
Bądźcie z nami – bilety i karnety czekają na Państwa, tak jak zawsze w Miejskim Domu Kultury.
Emocji nie zabraknie – do zobaczenia!
- - -
Cennik:
Bilet na jeden wieczór filmowy – 15 zł
Karnet specjalny na cały przegląd – 45 zł
Sprzedaż i rezerwacje: Augustowskie Placówki Kultury, Rynek Zygmunta Augusta 9, tel. 87 643 36 59

Plakat: Moje wspaniałe życie

Czas trwania: 100 min.

Od lat: 16

Reżyseria: Łukasz Grzegorzek

Troskliwa córka, wyluzowana matka, lubiana nauczycielka, żona, z którą można konie kraść – Joanna – w każdej z tych ról wypada doskonale. I w żadnej z nich od dawna nie czuje się sobą. Dlatego prowadzi podwójne życie, ma tajemnicę, którą nie dzieli się z nikim. Bo gdyby ktoś się dowiedział, byłby to koniec wszystkiego, co w jej świecie wydaje się takie "wspaniałe". To historia kobiety, która nie chce być już grzeczną dziewczynką. Czy jednak wystarczy jej odwagi, by się zbuntować, zatrząść posadami małżeństwa, stracić reputację i sięgnąć po to, na czym naprawdę jej zależy?

Gośćmi pokazu byli:

Fotografia: Agata Buzek

Aktorka. Przyciąga uwagę osobowością i intrygującą urodą. Jej talent zyskał uznanie wybitnych reżyserów polskich i zagranicznych, jury konkursów filmowych, a przede wszystkim widowni. Zdobywczyni wszystkich prestiżowych nagród przyznawanych polskim aktorom: nominacji do nagrody Polskiej Akademii Filmowej Orzeł za rolę Klary w „Zemście” Andrzeja Wajdy, Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego, Nagrody aktorskiej 34. FPFF w Gdyni, Orła i Złotej Kaczki 2010 oraz Jancia Wodnika na Prowincjonaliach za rolę w „Rewersie” Borysa Lankosza. Laureatka Shooting Stars 2010 Berlinale i wiele innych.

Fotografia: Ola Salwa

redaktor naczelna „Polish Film Magazine”, szefowa dzialu polskiego w miesięczniku "Kino". Jej teksty można przeczytać także w Cineuropa.org, Culture.pl, a także posłuchać w podcaście Nowy Tygodnik Kulturalny.


Należy do polskiej sekcji FIPRESCI, czyli międzynarodowej zrzeszającej krytyków filmowych z całego świata, zasiadała w jury festiwali w Toronto, Sztokholmie, Wiedniu, Tallinnie czy Salonikach.

Relacja z wydarzenia

Autor zdjęć w galerii: Radek Nowacki

Realizacja strony: Rafał Rowiński