Nominacje:
Najlepszy film: Bradley Cooper, Guillermo del Toro, J. Miles Dale
Najlepsza scenografia: Shane Vieau, Tamara Deverell
Najlepsze kostiumy: Luis Sequeira
Najlepsze zdjęcia: Dan Laustsen
DKF KINOCHŁON zaprasza na ósmą edycję wydarzenia pod nazwą „Namiary na Oscary” – w ostatnich dniach marca pokażemy Państwu filmy, które ścigają się o statuetkę w najważniejszych kategoriach. To trzy dni z rewelacyjnym kinem, dobrym prowadzącym i fantastycznymi gośćmi. Mamy nadzieję, że wieczory od 28. do 30. marca spędzimy wspólnie w augustowskim kinie Iskra (ul. 3 Maja 38).
Bilety i cennik:
Bilet na pojedynczy seans: 15 zł
Karnet na Namiary na Oscary (3 seanse): 40 zł
Sprzedaż i rezerwacje: Augustowskie Placówki Kultury, Rynek Zygmunta Augusta 9, tel. 87 643 36 59.
Czas trwania: 150 min.
Od lat: 16
Reżyseria: Guillermo del Toro
Obsada: Bradley Cooper, Rooney Mara, Cate Blanchett, Richard Jenkins, Willem Dafoe,
Gdy charyzmatyczny Stanton Carlisle (Bradley Cooper) spotyka na swej drodze niezwykłe małżeństwo: widzącą przyszłość Zeenę (Toni Collette) i jej męża, byłego telepatę, Pete’a (David Strathairn), postanawia odmienić swoje dotychczas pechowe życie. Wraz z lojalną i szlachetną Molly (Rooney Mara) zaczyna wykorzystywać naiwność nowojorskich elit by się wzbogacić, a nowo nabyta wiedza szybko okazuje się przepustką do sukcesu. Wkrótce jednak Stanton posunie się o krok za daleko, gdy pod wpływem tajemniczej psychiatry (Cate Blanchett) zdecyduje się oszukać groźnego finansowego potentata (Richard Jenkins).
Krytyk nie tylko filmowy, ale i operowy, dziennikarz, piszący dla „Stopklatki” i „Kultury Liberalnej”, specjalista i wielki miłośnik kina amerykańskiego. Publikuje także w „Kinie”, „Ekranach”, „Tygodniku Powszechnym”, „Dwutygodniku” i „Filmwebie". jest stałym gościem programów "Hrapkowidz" w radiowej Czwórce , "Kino Mówi" w Ale Kino+ oraz "Dranie w kinie" w TVP Kultura. Wraz z Michałem Oleszczykiem prowadzi anglojęzyczny podcast "Foreign Correspondents: Deeper into Hitchcock". Stypendysta Fundacji Kościuszkowskiej (prowadził zajęcia o polskim kinie na Cleveland State University w 2020 roku), współpracownik Festiwalu Nowe Horyzonty, zwycięzca Konkursu im. Krzysztofa Mętraka w 2017 roku. Edukator w ramach akcji Skrytykuj! Filmoteki Narodowej - Instytutu Audiowizualnego. Współautor prac zbiorowych z zakresu historii kina, m.in. hiszpańskojęzycznej monografii „La doble vida de Krzysztof Kieślowski” pod redakcją Joanny Bardzińskiej. Laureat XXI edycji Konkursu im. Krzysztofa Mętraka.
Autor zdjęć w galerii: Radek Nowacki
Realizacja strony: Rafał Rowiński