10 lat Kinochłona – „Pamiętniki Tatusia Muminka”

11 września 2022, 11:00

Kino Iskra

Dziesiąte urodziny Kinochłona
Wielkimi krokami zbliżają się okrągłe urodziny augustowskiego DKF-u. W tym roku dziesięciolecie powstania „Kinochłona” będziemy świętować aż cztery dni! Atrakcji nie zabraknie – i dla dorosłych, i dla tych najmłodszych widzów.
Chcąc podziękować naszej wspaniałej Widowni za te wspólne lata postanowiliśmy ułożyć program urodzin tak, aby każdy znalazł w nim coś - nasz stały bywalec, jak i ten, który był na naszym pokazie raz czy dwa.
Dziękujemy za te 10 lat. Ten program jest dla Was – tak różnych, a tak podobnych, bo kochających kulturę i Augustów. Spójrzcie tylko Państwo, co DKF KINOCHŁON i Augustowskie Placówki Kultury szykują na ten czas:

Bilety: DKF Kinochłonek - 13 zł
Sprzedaż: w kasie kina Iskra lub online na www.kino-iskra.pl

Tego dnia nie zabraknie też gościa, kto nim będzie zdradzimy niebawem, za to wiemy już, że w holu kina będzie można zakupić książkową wersję "Pamiętników Tatusia Muminka"!

Plakat: Pamiętniki Tatusia Muminka

Czas trwania: 74 min.

Reżyseria: Ira Carpelan

W odległej krainie leży Dolina Muminków, urzekające, przyprawiające o zdumienie miejsce pełne tajemnic. Spokojne wieczory sprzyjają snuciu niebywałych opowieści z przeszłości, a Tatuś Muminka ma ich całkiem sporo. On też był kiedyś małym Muminkiem i nie uwierzycie, co wtedy robił! Latający statek, bal u króla, morskie przeprawy… Czy Tatuś Muminka spełnił marzenia i został w młodości prawdziwym łowcą przygód? Samotne wędrówki, tajemnicza Buka i podwodny świat to dopiero początek historii! Młody Tatuś Muminka zabiera nas w swoje pełne przygód dzieciństwo, odkrywa nowe, niezwykłe krainy, a po drodze spotyka wspaniałych, dobrze nam znanych przyjaciół. Czy to na pewno ten sam spokojny i poważny Tatuś Muminka?

Relacja z wydarzenia

Autorka zdjęć w galerii: Izabela Walicka

Realizacja strony: Rafał Rowiński