Mała mama

23 listopada 2022, 17:30

Kino Iskra

Kinochłon na Horyzoncie – IV edycja
Augustowski DKF KINOCHŁON serdecznie zaprasza na czwartą edycję wydarzenia, dzięki któremu możemy obejrzeć filmy jednego z najbardziej prestiżowych i wartościowych festiwali filmowych w Polsce, prezentującego odważne kino artystyczne, szukające nowych form wyrazu, wykraczające daleko poza granice konwencjonalnego filmu. Słowem – pokażemy Państwu filmy, które podbiły ostatni MFF Nowe Horyzonty!
Czwarta odsłona autorskiego cyklu KINOCHŁON na Horyzoncie rozpocznie się w poniedziałek 21 listopada i potrwa trzy dni. Co dla Państwa mamy? Filmy, dzięki którym, jak przed rokiem, odkryjemy nowe horyzonty i świeże doznania.

Plakat: Mała mama

Czas trwania: 72 min.

Od lat: 16

Reżyseria: Céline Sciamma

Czy potrafilibyśmy zaprzyjaźnić się ze swoim rodzicem, gdyby nasze wspólne drogi przecięły się w czasie, kiedy oboje byliśmy dziećmi? Taka sytuacja przytrafia się ośmioletniej Nelly, która spotyka rówieśniczkę łudząco podobną do swojej matki. To niecodzienne wydarzenie staje się punktem wyjścia do opowieści o przyjaźni, potrafiącej przekroczyć pokoleniowe bariery i zarazem studium potęgi dziecięcej wyobraźni. Céline Sciamma, autorka nagrodzonego w Cannes "Portretu kobiety w ogniu", w swoim najnowszym filmie porusza motyw przepracowywania żałoby (bohaterów poznajemy w momencie odejścia nestorki rodziny), jednak na pierwszy plan wydobywa niezwykłą czułość rodzinnych relacji i celebruje ciekawość świata, którą zaraża nas młodziutka Nelly.

Gościem pokazu był(a):

Fotografia: Beata Kwiatkowska

dziennikarka Radia 357 i miesięcznika Kino, autorka reportaży i słuchowisk. Kolekcjonuje wspomnienia w postaci nagrań. Nieobce jest jej także eksperymentowanie w sferze dźwiękowej. W radiu i tekstach powstałych dla miesięcznika "Kino" zajmuje się tematyką filmową i reportażem społecznym. Prowadzi audycje, relacje z festiwali filmowych, robi wywiady z twórcami polskimi i międzynarodowymi. W pracy nad dokumentami i reportażami radiowymi szczególną uwagę zwraca na dźwięk, a wszystkie jej historie łączy temat funkcjonowania pamięci i tożsamości. Wierzy w życie pozaradiowe. Jeśli nie ma jej w radiu, to jest w kinie.

Relacja z wydarzenia

Autor zdjęć w galerii: Michał Żabiliński

Realizacja strony: Rafał Rowiński