3xGdynia 2023 – Tyle co nic

12 grudnia 2023, 18:30

Kino Iskra

48. FPFF w Gdyni:
Nagroda Specjalna - Don Kichot - Nagroda Polskiej Federacji Dyskusyjnych Klubów Filmowych Grzegorz Dębowski
Złoty Pazur - Konkurs Inne Spojrzenie - Najlepszy film konkursu
Złoty Lew - Najlepszy scenariusz
Złoty Lew - Najlepszy debiut reżyserski
Złoty Lew - Najlepsza drugoplanowa rola kobieca Agnieszka Kwietniewska
Złoty Lew - Najlepsza pierwszoplanowa rola męska Artur Paczesny

- - -
Karnety na trzy filmy - 45zł. Ilość sztuk ograniczona.
Bilet na seans pojedynczy - 18zł
Rezerwacje/informacje: 87 643 36 59

Plakat: Tyle co nic

Czas trwania: 93 min.

Od lat: 16

Reżyseria: Grzegorz Dębowski

Trzymający w napięciu dramat społeczny osadzony w realiach współczesnej polskiej wsi. Grupa rolników organizuje protest pod domem posła, który wbrew wcześniejszym obietnicom zagłosował przeciwko ich interesom. W tym samym czasie zostają odnalezione zwłoki jednego z okolicznych rolników. Wszyscy podejrzewają lidera protestu, Jarka, mimo że zmarły był jego najbliższym przyjacielem. Mężczyzna rozpoczyna własne śledztwo, które prowadzi go do poznania prawdziwych przyczyn śmierci nieboszczyka, a przy okazji weryfikuje postawy ludzi w jego otoczeniu.

Gośćmi pokazu byli:

Fotografia: Grzegorz Dębowski

Absolwent Reżyserii w Łódzkiej Szkole Filmowej. Zdobywał doświadczenie jako asystent Pawła Pawlikowskiego, Leszka Dawida, Marthy Coolidge i Gary’ego Romolo Fiorelli. Podejmuje tematy zaangażowane społecznie. Zainteresowany kinem w roli współczesnej mitologii, która nadaje ludzkiemu cierpieniu i poczuciu samotności chociaż odrobinę sensu. 27 lutego 2022 przejechał autostopem z José Andrés’em na Ukrainę, pomagając mu rozpocząć największą akcję pomocy humanitarnej w historii świata. Debiutancka pełnometrażowa fabuła "Tyle co nic" wyjechała z 48. FPFF w Gdyni ze Złotym Lwem za najlepszy debiut.

Fotografia: Maciej Białous

Pracownik Instytutu Socjologii Uniwersytetu w Białymstoku, wolontariusz Fundacji UwB. W pracy naukowej zajmuje się między innymi socjologią filmu. Ale nie tylko - fascynuje go także pamięć zbiorowa, polityka pamięci, socjologia kultury, socjologia filmu, przestrzeń miejska. Sam o sobie mówi, że lubi filmy, których nikt inny nie chce oglądać.

Realizacja strony: Rafał Rowiński