3 x Gdynia „Wrooklyn Zoo”

22 stycznia 2025, 18:30

Kino Iskra

Plakat: Wrooklyn Zoo

Czas trwania: 128 min.

Od lat: 16

Reżyseria: Krzysztof Skonieczny

Prawdziwa miłość wymaga poświęceń, a droga do jej spełnienia nie zawsze jest łatwa. W mieście, w którym ulicami trzęsą członkowie brutalnego gangu spotkają się dwa odmienne światy. Świat Kosy – kończącego liceum charyzmatycznego skejta, dla którego całą rodzinę stanowią kumple oraz kochający go nad życie dziadek. I świat Zory – obdarzonej cudownym głosem magnetycznej romskiej dziewczyny, która czuje się ograniczana przez rodzinne tradycje i którą pociąga inne życie. Gdy ta dwójka młodych ludzi się spotka – wszystko zapłonie. Ich serca. Ich miasto. Ich życia. A wraz z nimi rzeczywistość dookoła.

Gośćmi pokazu byli:

Fotografia: Maciej Stasierski
Ponad dekadę prowadzi platformę blogerską Watching Closely – jego blog wygrał w 2013 roku nagroda na Blog Roku w plebiscycie Onet.pl. Dzięki blogowi mogę realizuje swoją pasję, którą jest oglądanie filmów. Uczestniczy w festiwalach filmowych, współpracuje z dystrybutorami i z kinami. Większość jego życia kręci się wokół kina, zarówno poprzez bloga, jak i podcast Kinotalk, który współtworzy we wrocławskim Radiu Ram. W życiu pozafilmowym – zgodnie z wykształceniem prawnicznym, przez niemal dekadę prowadził i wciąż pozostaje związany z kancelarią prawną, w której zajmował się w sprawami obcokrajowców. Działa społecznie na rzecz wykluczonych grup społecznych. Całkowicie prywatnie nie lubi siedzieć w jednym miejscu, a przez to podróżuje po całym świecie, ostatnio dość regularnie za tenisistkami i tenisistami, bo ten sport jest bodaj drugą jego największą pasją. Obecnie rewitalizuje projekt rozpoczęty przed wielu laty - portal Kalejdoskop.
Fotografia: Konrad Eleryk
aktor teatralny, telewizyjny i filmowy. Wychowywał się w Warszawie na Grochowie. Trenował amatorsko boks tajski, ale jego plany związane z tym sportem pokrzyżowała kontuzja. Do podjęcia studiów aktorskich namówili go koledzy. W 2017 ukończył studia na wydziale aktorskim łódzkiej Filmówki.
Na ekranie można go zobaczyć, m.in. w: "Moje córki krowy", "Cicha noc", "Kulej. Dwie strony medalu", "Wrooklyn Zoo" , czy serialu "Rojst".
Fotografia: Michał Oleszczyk
Dyrektor artystyczny Festiwalu Filmowego w Gdyni w latach 2014-2016, ceniony w Polsce i na świecie krytyk filmowy. Doktor filmoznawstwa, absolwent Instytutu Sztuk Audiowizualnych Uniwersytetu Jagiellońskiego i wykładowca tej jednostki, wykładał również w Krakowskiej Szkole Scenariuszowej. Twórca filmowego podcastu SpoilerMaster.

Realizacja strony: Rafał Rowiński