„Śnieżne bajeczki”, czyli Kinochłon dla WOŚP

14 stycznia 2018, 10:30

Kino Iskra

„Śnieżne bajeczki” czyli KINOCHŁON dla WOŚP
Kinochłonek – to wiadomo nie od dziś – lubi wszystkie dzieci. I kiedy tylko jest okazja pomocy najmłodszym, zawsze chętnie włącza się we wszelkie działania. W tym roku w ramach 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i my, z Waszą pomocą, wrzucimy swój grosik do puszki!
W niedzielę 14 stycznia o godz. 10:30 zapraszamy dzieci i rodziców do kina, by razem, w orkiestrowym nastroju, obejrzeć zestaw krótkometrażowych zimowych animacji. Na pierwszy ogień pójdzie „Pan Patyk”. Poznamy sympatyczną patyczopodobną rodzinkę, która wiedzie spokojne życie, aż do momentu, w którym Pan Patyk zostanie porwany przez psa! Co z tego wyniknie? – sprawdzimy razem.
Drugi film zaznajomi nas z jelonkiem, który niestrudzenie walczy z zaburzającym mu codzienne życie śniegiem. Jakie ma na niego sposoby opowie animacja pt. „Pan Jelonek”.
Ostatnim punktem seansu będzie irlandzki film animowany pod tajemniczym tytułem „Zaginiony list”. Przeniesiemy się na chwilę do okresu przedświątecznego i sprawdzimy, co należy zrobić, by wysłany do Świętego Mikołaja list na pewno dotarł do adresata.
A na zakończenie niedzielnego pokazu – wielka zimowa niespodzianka! na scenie kina Iskra filmowe efekty specjalne zaprezentuje firma FX Bykowscy.
A gdzie tu duch Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy? – Otóż, wstępem na seans bajeczek oraz na pokaz efektów specjalnych będzie datek do puszki WOŚP. Wejściówki z zarezerwowanym przez siebie miejscem można będzie odebrać w kasie kina w dniu pokazu. To nie wszystko, bo w holu kina będzie czekała na Was loteria fantowa, z której dochód w całości trafi do orkiestrowej puszki.
Liczymy na Was!
- - -
Czas trwania: 40 min + 30 min
Wejściówki do odebrania w kasie kina jedynie w dniu pokazu.

Plakat: Śnieżne bajeczki

Czas trwania: 42 min.

Od lat: 4

Zestaw przyprószonych śniegiem krótkich filmów z 4. Festiwalu Filmowego Kino Dzieci 


Podczas kinowej przygody z krótkimi filmami dzieci poznają Jelonka, którego uporządkowany domek regularnie nawiedza dziwna śnieżyca („Hej Jelonku!”), irlandzkiego chłopca oczekującego z niecierpliwością Świąt („Zagubiony list”), a także wezmą udział w podróży Pana Patyka, stęsknionego za swoją patykową rodziną („Pan Patyk”).

Gośćmi pokazu byli:

Fotografia: Janusz Bykowski
Twórca efektów specjalnych, specjalista - to niewątpliwe - w tej dziedzinie.  Wieloletni pracownik WFF w Łodzi na stanowisku pirotechnika, pasjonat efektów specjalnych. To, m.in., za jego sprawą można oglądać na ekranie do złudzenia przypominające te prawdziwe ulewy, burze, śniegi i zamieci, a także strzelaniny postrzały i wybuchy. Na swoim koncie ma pracę nad efektami specjalnymi i pirotechnicznymi w dziesiątkach (a może już setkach) filmów. Z jego usług korzystali m.in. Smarzowski, Wajda, Polański czy Skolimowski.
Właściciel firmy FX Bykowscy - jednej z kilku zaledwie w Polsce - zajmującej się filmowymi efektami specjalnymi.

 
Fotografia: Jacek Bykowski

fot. efektyspecjalnebykowski.pl


Od kilku lat rodzinnie związany z pracą przy tworzeniu efektów specjalnych i pirotechnicznych. Najprościej mówiąc - zajmuje się zaśnieżaniem i zadymianiem, tworzy deszcze oraz preparuje wybuchy i pożary na planach filmowych, teatralnych oraz serialowych.

Realizacja strony:

Rowiński - strony WWW