Kroniki PRL-u

2 maja 2018, 19:00

Miejski Dom Kultury

Augustowski Dyskusyjny Klub Filmowy KINOCHŁON poleca się z niecodziennym pokazem filmowym, który został zaplanowany w ramach Augustowskiej Majówki. Już 2 maja o godz. 19:00 zaprosimy Państwa do Miejskiego Domu Kultury na bezpłatny pokaz filmowy. Tego wieczoru zaserwujemy Państwu wybrany specjalnie na majówkę zestaw reportaży Polskiej Kroniki Filmowej.
Któż z nostalgią nie wspomina tych krótkich filmów, które kiedyś poprzedzały każdy seans filmowy w kinie… Pośród tych nasyconych propagandą i politycznym sosem, można odnaleźć i takie wywołujące uśmiech lub rozczulające. I właśnie takie kroniki przygotowaliśmy dla Państwa!
Gościem wieczoru, który zabierze Państwa w magiczny świat PRL-u będzie Radosław Bućko – pochodzący z Augustowa miłośnik historii, muzyki, filmu i starych fotografii. Założyciel i pomysłodawca portalu kurortaugustow.pl oraz dobry przyjaciel Kinochłona.
To nie wszystko – w klimat dawnych lat pomoże nam wejść kawiarenka, w której zaserwujmy kapslowaną oranżadę i coś na ząb, czyli frykasy, które kojarzą się z niezapomnianymi czasami PRL-u.
Zatem, Obywatele i Obywatelki zapraszamy do udziału w inicjatywie w myśl jedynej słusznej idei! – Pomożecie?!
Wstęp na wydarzenie jest darmowy, po bezpłatne wejściówki zapraszamy do Miejskiego Domu Kultury, przy Rynku Zygmunta Augusta 9.

Plakat: Polska Kronika Filmowa

-emitowana w latach 1944–1994 przez Wytwórnię Filmów Dokumentalnych; poprzedzała projekcję filmu w kinach. W 1995 przestała się ukazywać w kinach i telewizji. Działała (pod nazwą Studio Filmowe „Kronika” sp. z o.o.) aż do 2012 roku, rejestrując najważniejsze wydarzenia w kraju.

zestaw filmów specjalnie na majówkę :)

Gościem pokazu będzie:

Fotografia: Radosław Bućko

Pochodzący z Augustowa miłośnik historii, muzyki, filmu i starych fotografii. Założyciel i pomysłodawca portalu kurortaugustow.pl i dobry przyjaciel Kinochłona.


fot. Krzysztof Wójcik

Realizacja strony:

Rowiński - strony WWW