Czarne bractwo. BlacKkKlansman

8 kwietnia 2019, 18:30

Kino Iskra

Jak nabić KKK w butelkę – oscarowo opowiedział Spike Lee
Chociaż tegoroczne Namiary na Oscary to już historia, DKF Kinochłon nie odpuszcza i na początku kwietnia zaprasza Państwa na film, który zdobył statuetkę za Najlepszy Scenariusz Adaptowany.
W poniedziałek 8 kwietnia o godz. 18:30 w kinie Iskra pokażemy najnowsze dzieło Spike’a Lee pt. „Czarne bractwo. BlacKkKlansman”. Film, który brawuro – bez nadęcia i patosu, rozrywkowo (wręcz groteskowo), ale i ze smakiem – uderza w najbardziej czuły punkt rasizmu! Na tym seansie na pewno doczekamy się powodów do śmiechu, ale i chwila gorzkiej refleksji nas nie ominie…
Akcja, którą będziemy śledzić na ekranie, toczy się na początku lat siedemdziesiątych w amerykańskim Colorado Springs i opowiada historię (prawdziwego) pierwszego czarnoskórego detektywa w tamtejszym departamencie policji. Ambitny, zdeterminowany gliniarz (w tej roli John David Washington – tak, to syn Danzela) trafia na ogłoszenie o naborze do Ku Klux Klanu i w inwigilacji tej właśnie organizacji widzi swoja szansę na sukces. Jednak z racji koloru skóry nie może prowadzić akcji samodzielnie – jego partnerem w tym karkołomnym zadaniu zostaje funkcjonariusz ukrywający swoje żydowskie pochodzenie, grany przez Adama Drivera. Czarno-biały zespół zabiera się zatem za rozpracowywanie ultraprawicowego, bez wątpienia rasistowskiego, ugrupowania. W jaki sposób i z jakim skutkiem? – sprawdźmy razem w kinie!
„Czarne Bractwo” to smakowita mieszanka historii opartej na faktach (bo Ron Stallworth naprawdę istniał), wspaniałego aktorstwa, brawurowej groteski, wartkich scen akcji i boleśnie aktualnego tematu. A przy tym to funky’owe brzmienie, które będzie kołysać nas w kinowych fotelach…
Film obejrzy i przedyskutuje z nami Radosław Korzycki – publicysta „Gazety Prawnej”, który pracę dziennikarską zaczynał w „Polityce”, potem pracował w „Dzienniku” i „Tygodniku Powszechnym”. Zajmuje się polityką zagraniczną, głównie amerykańską oraz relacjami transatlantyckimi. Autor korespondencji i reportaży z USA. Autor bloga „Stany zapalne” o bieżącej amerykańskiej polityce.
Bądźcie też Wy – serdecznie zapraszamy!
- - -
Cennik i rezerwacja biletów:
Bilet na pokaz: 15 zł
Karnet na cztery pokazy: 50 zł (ważny przez pół roku)
Rezerwacje i sprzedaż: Augustowskie Placówki Kultury, Rynek Zygmunta Augusta 9, tel. 87 643 36 59 lub w kinie „Iskra” na godzinę przed rozpoczęciem seansu

Plakat: Czarne bractwo. BlacKkKlansman

USA

Czas trwania: 128 min.

Reżyseria: Spike Lee

Jest początek lat siedemdziesiątych, a Ron Stallworth (John David Washington) jest pierwszym czarnoskórym detektywem, który służy w Departamencie Policji w Colorado Springs. Zdeterminowany, by wyrobić sobie nazwisko, Stallworth odważnie decyduje się na niebezpieczną misję: infiltracje Ku Klux Klanu. Razem z kolegą Flipem Zimmermanem (Adam Driver) tworzą grupę, której udało się przeniknąć do struktur Ku Klux Klanu. Udowodnili rasistowskie działania organizacji, uniemożliwili dokonanie zamachu, w którym mieli zginąć ludzie.

Gościem pokazu był(a):

Fotografia: Radosław Korzycki

publicysta "Dziennika Gazety Prawnej". Pracę dziennikarską zaczynał w „Polityce”, potem pracował w "Dzienniku” i "Tygodniku Powszechnym". Zajmuje się polityką zagraniczną, głównie amerykańską oraz relacjami transatlantyckimi. Autor korespondencji i reportaży z USA. Autor bloga "Stany zapalne" o bieżącej amerykańskiej polityce.

Realizacja strony:

Rowiński - strony WWW