Czarne bractwo. BlacKkKlansman

8 kwietnia 2019, 18:30

Kino Iskra

Relacja z wydarzenia

Poważna tematyka, która ostatnio jest tematem bardzo nośnym i ważnym właściwie na całym świecie – rasizm. Nagrodzony Oscarem za najlepszy scenariusz oryginalny Spike Lee podszedł do tematu z nie wymuszoną lekkością nie odbierają przy tym powagi zagadnieniu. Śmieliśmy się na niektórych scenach, ale był to jednak gorzki śmiech, bo gdzieś z tyłu głowy chyba każdemu kołatała się myśl, że KKK to nie mroczna, zapomniana karta amerykańskiej historii… To zjawisko, które do dziś zbiera ziarno zasiane jeszcze na początku ubiegłego stulecia.

Film oparty na prawdziwych wydarzeniach, choć niepozbawiony humoru, stanął trochę ością w gardle naszej widowni… Goszczący w Kinochłonie po raz pierwszy Radosław Korzycki, znawca polityki amerykańskiej, starał się nam możliwie najszerzej przedstawić tło historyczne wydarzeń, do których nawiązywał Spike Lee. Nie zabrakło także pytań o to, jak Ameryka przyjęła ten film.
a jak przyjął ten film KINOCHŁON? I czy było to dzieło godne Oscara? Może podpowiedzą Państwu zdjęcia Michała Wasilewskiego:

Realizacja strony: Rafał Rowiński