Córka trenera

2 września 2019, 19:00

Kino Iskra

Relacja z wydarzenia

Zdarza się czasem w naszym DKF-ie, i nie ukrywamy – kochamy takie seanse! – kiedy większość biletów wyprzedajemy już na tydzień przed pokazem, a tuż przed filmem wypowiadamy mrożące krew w żyłach „niestety, nie ma już miejsc”.
I to był taki właśnie wieczór – bilety wyprzedane, pełna sala i mnóstwo emocji.
Wieczór zaczął się seansem filmu „Córka trenera” w reżyserii Łukasza Grzegorzaka. Niesamowicie wciągające i poruszające studium bardzo złożonej relacji na linii ojciec – córka, a przy tym trener – tenisistka. Ważne wybory, ważne decyzje i ważne słowa. Nieśpieszna fabuła zbudowana fantastycznymi kreacjami młodziutkiej Karoliny Bruchnickiej i niesamowitego w kreacji ojca-trenera Jacka Braciaka…
Po seansie z odtwórcą roli Macieja Korneta – Jackiem Braciakiem na naszej kinowej scenie rozmawiał nasz dobry znajomy Łukasz Maciejewski. Przy aktywnym udziale Naszej Widowni dowiedzieliśmy się nieco nie tylko o pracy przy produkcji „Córki trenera”, ale i innych filmowo-teatralnych doświadczeniach aktora. Spojrzeliśmy na niego – jak to bywa przy okazji kinochłonowych spotkań – okiem, można rzec, „zakulisowym”.

Nie zabrakło humoru, ale i chwila na poważne kwestie też się znalazła. W mgnieniu oka minęło nam to spotkanie, które było cudownym zwieńczeniem fantastycznego dla nas dnia, bo 2 września był nie tylko dniem dobrego filmu i wspaniałego gościa, ale także dniem ogłoszenia nominacji do tegorocznych nagród PISF-u… To już nasza trzecia nominacja i szansa na drugą statuetkę w kategorii Najlepszy Dyskusyjny Klub Filmowy.

Ale wróćmy do gwiazdy wieczoru – zapraszamy do galerii zdjęć z pokazu. Ich autorem jest Radek Nowacki:

A na deser równie fantastyczna galeria portretów naszych gości. To też Radek Nowacki:

Realizacja strony: Rafał Rowiński