The Doors – Historia nieopowiedziana

17 sierpnia 2014, 18:00

Kino Iskra

Plakat: The Doors – Historia nieopowiedziana

USA

Czas trwania: 90 min.

Reżyseria: Tom DiCillo

Obsada: Johnny Depp

Film, który wziął swój tytuł z nawiązującego do stylistyki kabaretu przeboju The Doors, "People Are Strange”, jest chronologicznym zapisem narodzin kolejnych z sześciu przełomowych albumów studyjnych, nagranych w ciągu zaledwie pięciu lat oraz elektryzujących występów na żywo. Unikatowy materiał utrzymany w nurcie cinéma vérité przybliża realia twórczej współpracy oraz życia prywatnego członków zespołu.

Gośćmi pokazu byli:

Fotografia: Błażej Hrapkowicz
Krytyk filmowy i kulturoznawca. Człowiek, który o Oscarach i walczących o nie filmach, wie niemal wszystko, kilkukrotnie prowadził polską transmisję gali rozdania Oscarów. Autor audycji filmowej radiowej czwórki „Hrapkowidz” i magazynu „Kino mówi” , który można obejrzeć w każdy czwartek w „Ale kino+”, swoje artykuły publikuje "Filmie", "Kinie", "dwutygodnik.com", "filmweb.pl", jest także współautorem "Wunderkamera. Kino Terry'ego Gilliama" i "Seriale. Przewodnik Krytyki Politycznej".
Fotografia: Kaja Klimek

Kaja pochodzi z Tarnowskich Gór na Śląsku. Na Uniwersytecie Jagiellońskim przygotowuje pracę doktorską na temat roli didżeja we współczesnej kulturze. Tłumaczka i publicystka popkulturowa, dwukrotnie wyróżniona w konkursie dla młodych krytyków filmowych im. Krzysztofa Mętraka (2011+2012).
Jest wielbicielką filmów Wesa Andersona. Prowadziła prelekcje do jego filmów również młodszej publiczności. Od 2016 roku prowadzi spotkania z reżyserami w ramach Uppsala International Short Film Festival.
Lubi bluzy ortalionowe i bardzo dużo innych rzeczy... ale najbardziej dwóch Nicolasów: Cage’a i Windinga Refna.

Relacja z wydarzenia

Lato 2014

Udaje nam się zrealizować to, co skrupulatnie planowaliśmy właściwie już od stycznia. Łączymy pokazy plenerowe z pokazami w kinie. Chłoniemy zapisy koncertów, mamy też koncert na żywo. Chociaż sierpniowe wieczory nie rozpieszczają nas wysoką temperaturą, cieszymy się, że postanowiliście razem z nami przeżywać muzykę. Uczymy się i wyciągamy wnioski – drugą edycję organizujemy już na początku lipca.
Poczytajmy razem, co się wtedy działo…

Doorsi, Stonesi, Quinnsi, „Frank”, „Nieściszalni” i występ na żywo zespołu Lao Che

Można też popatrzeć – zdjęcia R. Nowacki:

Realizacja strony: Rafał Rowiński