Pierwszy człowiek

20 grudnia 2018, 18:30

Kino Iskra

Drodzy Państwo, Święta już za płotem, a my zapraszamy Państwa na ostatnie w tym roku spotkanie z Kinochłonem. Mamy nadzieję, że gdzieś między ucieraniem maku, a lepieniem uszek znajdą Państwo czas na spotkanie z filmem.
W czwartek 20 grudnia o godz. 18:30 postawimy pierwsze kroki na Księżycu! Niezapomnianych emocji dostarczy nam najnowsze dzieło Damiena Chazelle’a (twórcy „Whiplash” i „La La Land”) – film o Neilu Armstrongu pt. „Pierwszy człowiek”. Na ekranie Ryan Gosling i Claire Foy pokażą nam ile trudu, wyrzeczeń i poświęcenia wymagała jedna z najbardziej niebezpiecznych misji w historii ludzkości. Historyczną misję NASA, dzięki której na Księżycu wylądował człowiek obejrzymy z perspektywy Neila Armstronga, którego poznamy nie tylko jako astronautę, ale i głowę rodziny.
Zbierający fantastyczne recenzje film biograficzny o człowieku, który 21 lipca 1969 roku postawił stopę na naturalnym satelicie Ziemi, czemu towarzyszyły historyczne już słowa: „To jest jeden mały krok dla człowieka, ale wielki skok dla ludzkości” to opowieść o przekraczaniu granic (nie tylko tych globalnych i cywilizacyjnych), walce z osobistymi demonami, ambicjach i bezwzględnej walce o osiągnięcie celu. Wszystko opowiedziane za pomocą fantastycznych, zapierających dech w piersiach zdjęć Linusa Sandgerna i przejmującą muzyką Justina Hurwitza (obaj panowie zdobyli Oscary za pracę nad filmem „La La Land”).
Słowo wstępu przed projekcją skieruje do Naszej Widowni niezastąpiony Michał Oleszczyk.
Serdecznie zapraszamy!
- - -
Cennik i rezerwacja biletów:
Bilet na pokaz: 15 zł
Karnet na cztery pokazy: 50 zł (ważny przez pół roku)
Rezerwacje i sprzedaż: Augustowskie Placówki Kultury, Rynek Zygmunta Augusta 9, tel. 87 643 36 59 lub w kinie „Iskra” na godzinę przed rozpoczęciem seansu

Plakat: Pierwszy człowiek

USA

Czas trwania: 141 min.

Reżyseria: Damien Chazelle

Damien Chazelle i Ryan Gosling łączą siły w historycznej opowieści o misji NASA, dzięki której na Księżycu wylądował człowiek. Film skupia się na życiu Neila Armstronga w latach 1961-1969. „Pierwszy człowiek” to wstrząsająca, opowiedziana w pierwszej osobie historia na podstawie książki Jamesa R. Hansena. Zapis trudu, wyrzeczeń i poświęcenia, które wiązały się z jedną z najbardziej niebezpiecznych misji w historii ludzkości.

Relacja z wydarzenia

Na ostatnim pokazie w 2018 roku pokazaliśmy – przewrotnie – film pt. „Pierwszy człowiek” w reżyserii Damiena Chazelle’a. I było tak jakoś… wyjątkowo.  Po pierwsze graliśmy w czwartek – nietypowo. Po drugie, chociaż to nie cykl „Czasami Nocami”, nie było dyskusji i po trzecie – prelekcję filmową wygłosił Michał Oleszczyk z… kinowego ekranu, łącząc się z nami prosto z siedziby NASA 😉

Nasz dobry przyjaciel opowiedział widowni o filmie, wskazał na co zwrócić uwagę podczas seansu i jakie są mocne strony tej produkcji, co – jak myślę – znacznie ułatwiło nam odbiór filmu o tym, jak to człowiek postawił pierwsze kroki na Księżycu.

Biograficzna opowieść o Neilu Armstrongu z niesamowicie powściągliwym Ryanem Goslingiem w roli głównej pokazała nam kulisy wydarzeń z lat ’60 ubiegłego wieku i to w sposób niezwykle smakowity i fascynujący.
To za takie filmy kochamy hollywoodzkie kino…

Realizacja strony: Rafał Rowiński