Corgi, psiak królowej

24 lutego 2019, 10:15

Kino Iskra

Kinochłonek kocha zwierzęta. Zawsze gdy nadarza się okazja, by pomóc np. pieskom, stara się z takiej okazji skorzystać. W niedzielę pretekstem do rozmowy o potrzebujących najlepszych przyjaciołach człowieka będzie film "Corgi, psiak królowej".
Gośćmi dzieci po filmie będą dwa psiaki Kaja i Teodor oraz ich przyjaciółka Pani Barbara Korzeniewska, inspektor ochrony zwierząt oraz wolontariusz w Augustowskim Towarzystwie Opieki nad Zwierzętami KUDŁACZ.

Pani Basia od razu przyjęła nasze zaproszenie, by z chęcią porozmawiać z dziećmi o filmie i o zwierzętach. O tym dlaczego trafiają do schronisk, czy przez to są gorsze od tych z hodowli i z rodowodem. Dlaczego ludzie bywają okrutni wobec zwierząt i co my możemy z tym zrobić.

Zapraszamy całe rodziny.
- - -
Czas trwania pokazu: 90 min + 30 min
Bilety w cenie 13 zł do nabycia w kasie kina Iskra oraz on-line na stronie internetowej kina.
Rezerwacje biletów: tel. 87 641 01 36 oraz on-line na stronie kina.

POKAZ PRZEDPREMIEROWY!!!

Plakat: Corgi, psiak królowej

Czas trwania: 90 min.

Obsada:

Rex to nieziemsko rozpuszczony śliczny mały corgi, ulubiony piesek brytyjskiej królowej. Mieszka w Pałacu Buckingham pławiąc się w iście królewskich luksusach i powszechnym uwielbieniu. Jego wypielęgno­wana łapa nie postała nigdy w zwykłym parku, a ulicznego mieszańca nie chciałby obwąchać nawet przez ogrodzenie. Jednak pewnego dnia na skutek szalonego zbiegu okoliczności Rex traci swoją pozycję w pałacu i trafia do londyńskiego schroniska. Otoczony przez groma­dę twardych czworonogów, które z niejednego śmietnika kości żarły, musi nauczyć się, co to znaczy być zwyczajnym psem: na kogo war­czeć, a komu pomerdać i jak pogonić kota kotu. Próbując odnaleźć drogę do domu, Rex odkryje, że prawdziwych przyjaciół nie poznaje się po pięknie wyczesanej sierści, ale po tym, że w potrzebie potrafią wyciągnąć do ciebie pomocną łapę.

Realizacja strony: Rafał Rowiński