O dziewczynie, która wraca nocą sama do domu

2 listopada 2015, 19:00

Kino Iskra

Plakat: O dziewczynie, która wraca nocą sama do domu

USA

Czas trwania: 104 min.

Od lat: 15

Reżyseria: Ana Lily Amirpour

Obsada: Sheila Vand

Kiedy w zepsutym do szpiku kości Bad City piękna i samotna wampirzyca spotyka jedynego uczciwego mężczyznę w mieście, staje się jasne, że nic już nigdy nie będzie takie samo. Ale czy w miejscu, gdzie przestępczość, narkotyki i prostytucja są na porządku dziennym, może narodzić się prawdziwa miłość? I czy szlachetna krwiopijczyni, która nocami na deskorolce w tradycyjnym irańskim czadorze wymierza sprawiedliwość w zdegenerowanym mieście, odnajdzie szczęście u boku przystojnego śmiertelnika?

Gościem pokazu był(a):

Fotografia: Jacek Dziduszko
Filmoznawca, animator kultury, dziennikarz filmowy, założyciel DKF-u „Maciste” w Bochni, miłośnik tematyki wampirów w filmach klasy B.

Relacja z wydarzenia

Wyobraźcie sobie irańskie miasto po zmroku – miejscowość, o której mówi się Bad City. Na ulicach króluje przestępczość i narkotyki, a za każdym rogiem, tuż obok prostytutki czai się zło. Czy w takiej scenerii możliwa jest prawdziwa miłość?

Właśnie tu, po wyłożonym przemocą i pustką bruku, jedynie w blasku księżyca, na deskorolce mknie Ona – samotna, piękna wampirzyca w pasiastej bluzce i czarnym jak noc czadorze… Dopada mężczyzn. Tych najbardziej zepsutych, złych do szpiku kości, by wymierzyć im sprawiedliwość.

Aż pewnej nocy na jej drodze staje On – można rzec, ostatni sprawiedliwy w tym mieście. Wydaje się, że on jeden nie musi się jej bać. Przystojny, życzliwy i troskliwy opiekuje się swoim ojcem. Czy odkryje w samotnej krwiopijczyni romantyczną stronę duszy? Czy mają szansę na piękną, głęboką miłość?

W tak niezwykłą i choć skomplikowaną, to jednak szczerą, relację wikłają się główni bohaterowie filmu pt. „O dziewczynie, która wraca nocą sama do domu”, na który zaprasiliśmy w poniedziałek, 2 listopada, do „Iskry”. Tam, na naszych oczach, rozegrała się najbardziej niezwykła i… krwista love story w historii kina.

Filmu razem z nami obejrzał Jacek Dziduszko, dziennikarz filmowy, animator kultury i wielki miłośnik tematyki wampirów w kinie (także tym klasy „B”).

Autor zdjęć w galerii: Szymon Gryko

Realizacja strony:

Rowiński - strony WWW